2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Erkeklere Bu Mesajları Atmayın!

Yeni başladığınız ilişkinizin sağlıklı bir şekilde devam etmesini istiyorsanız, sevgilinizle mesajlaşırken bazı ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Her aklınızdan geçeni, her istediğinizi kafanıza göre yazmanız ilişkinizi tehlikeye atabilir. Sevgilinizle mesajlaşırken nelere dikkat etmelisiniz? Uzmanların kaleminden işte ayrıntısı…

1- Özledim

Kadınlar yeni bir ilişkiye başlamanın yarattığı heyecanla sevgililerine onu özlediklerini, en yakın zamanda görmek istediklerini ve ondan çok hoşlandıklarını söylemek isterler. Yalnızca özlem ve sevgi ifadeleriyle kalmayan bu mesajlar aşırı dozda gülücük, kalpler ve ilginç surat ifadelerini de içerir.Sevgilisi yanından ayrılalı henüz 10 dakika geçmesine rağmen “Seni özledim” diye mesaj atan kız olmayın!

2- O sizin “bebeğiniz” değil!

Bebek konuşmalarınızdan vazgeçin. Özellikle de mesajlaşırken! 3 yaşında bir çocukla sohbet ederken söyleyeceğiniz hiçbir şeyi sevgilinizle mesajlaşırken kullanmamalısınız. Bu tarz hareketlerle ona annesini anımsatmak istemezsiniz öyle değil mi?Bu şekil bir tarz önceleri sempatik görünsede aslında uzun soluklu bir ilişkinin düşmanıdır.

3- İkinci mesaj yasak!

Ona mesaj attınız ve biraz beklemenize rağmen hala cevap gelmedi. Bu durumda asla 2. mesajı göndermeyin!Eğer bir erkek sizinle gerçekten konuşmak istiyorsa ancak o zaman konuşur. Oldukça açık ve net. Mesajlaştığınız erkeğin size bir cevap vermesini istiyorsanız ona bir soru sormalısınız. Fakat mesajlaşmak için lafı uzattığınızı belli edecek sorulardan kaçınmalısınız.Ona yalnızca sizinle konuşabileceği bir fırsat verin ve tepkisini bekleyin. Zaman bırakın ve unutmayın kaçan kovalanır! Kovalayan olmayın!

4- Önceliğiniz Ne?

Yaşamınızda ona öncelik tanımayın, ya da en azından ona bu hislerinizi belli etmeyin.Eğer size sinemaya gitmek isteyip istemediğinizi sorarsa “Tabii, olabilir” gibi ortalama bir cevap verin. Kendisini önemli hissetmesine izin vermeyin. Topu kendi elinizde tutmak için son mesaj atanın o olmasına dikkat edin!

5- Hey orda mısın!

Eğer mesajlarınıza birden bire cevap vermeyi kestiyse ya da geç cevap veriyorsa ona “Alo, ordamısın?” gibi mesajlar atmayın.Bu mesajlar fazla sahiplenici ve aşırı bağlanan biri olduğunuzu düşünmesine neden olabilir.

6- “İlk”i mesajla söylemek

Sevgilinizin size ilk kez “Seni seviyorum” dediğini ve bunu mesajla yaptığını düşünün! Tam bir hayal kırıklığı…Eğer bir erkeğe onu sevdiğinizi söyleyecekseniz, bunu asla mesajla yapmayın. Onu sevdiğinizi söylerken gözlerinin içine bakmalısınız!

7- Gülücüğe boğmayın!

Gülmeyi seven biri olabilirsiniz ama sevgilinizle konuşurken her mesajınızı gülücüklerle bitirmeyin. Bu şekilde sevimli olmaktan çok sinir bozucu olabilirsiniz.Mesajlaşırken eğleniyorsanız, sevgiliniz mutlaka bunun bilincinde olarak sizinle iletişim kuruyordur. normal düzeyde gülücük ya da “Hahaha” mesajları normal sayılabilir fakat aşırıya kaçmamaya özen gösterin.

8- Bunalım Takılmayın!

Arabeskvari bir havada, hayata küsmüş veya sorunları kafasına takmış biri gibi görünmeyin. Arabesk müzik sevmekle arabesk müziği yaşamak farklı şeylerdir. Erkekler depresyona girmiş kızlarla fazla uğraşmayı sevmezler.

9- Canım Çok Sıkılıyor…

Erkekler için en itici şeylerden biri, kendini oyalayamayan bir hatun kişisidir. Sıkıldıysan aç bir kitap falan oku, animatör mü çocuk?

10- Arkadaşlarla Buluşucaz

Böyle bir mesajda “arkadaş”ın ismi belirtilmemişse hemen erkek olduğu varsayılacak. Öyle olunca senin ilk aşkın olduğu varsayılacak. O varsayılınca daha bir sürü şey de varsayılayacak. Ayıkla pirincin taşını…

11- Peki- Tamam

Bu mesajlar genelde istemediğiniz bir şey yapan erkeğe denir. Buda erkeği kısıtlamak anlamına gelir. Erkekler bir süre sonra bunlardan sıkılırlar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER