4.5 C
New York kenti
Çarşamba, Kasım 30, 2022

Erkeklerde Verem Nedeni ve Bitkisel Çözümler

Verem, akciğerlere virüsle yerleşen iltihabik ve bulaşıcı bir hastalıktır. Lenf ve kan vasıtasıyla insandan insana bulaşır. Bulaşıcı olması nedeniyle çok tehlikelidir.

Verem hastalığı, kadınlarda da görülmesine rağmen, erkeklerde görülme oranı  kadınlardan daha fazladır. Verilere göre yapılan değerlendirmede verem hastalarının %61’nin erkek olduğu görülmüştür. Erkeklerde bu hastalığın daha fazla görülmesinin en önemli sebebi, erkeklerdeki sigara içme oranının kadınlara göre daha yüksek olmasıdır. Ayrıca, veremin erkeklerde daha sık rastlanmasının bir başka sebebi de erkeklerin çoğunun kahve kültürüne sahip olmasıdır. Hastalığın kalabalık ortamlarda bulaşma riski çok yüksek olduğundan, kahveler hastalık mikrobu bulaştırılacak en uygun yerlerdir.

Bütün insanlar yaşantısı boyunca bir kere de olsa verem mikrobu ile karşılaşır. Verem mikrobu vücuda girmiş bile olsa hemen ortaya çıkmaz. Hücrenin içinde yaşar. Bünyenin zayıf olduğu bir dönemde verem hastalığı olarak kendini gösterir.

Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde, kanser hastalarında, aşırı zayıf kişilerde, uyuşturucu kullananlarda verem mikrobunun bulaşma risk oranı oldukça yüksektir.

Vereme karşı uygulanacak bazı bitkisel karışımlar

Balın içine keten tohumu konulur ve macun kıvamı alana kadar karıştırılır.
Sabahları aç karnına bu karışımdan yenir.
Karışımın 30-40 gün içinde tüketilmesine dikkat edilmelidir.

Beyaz soğan sıkılarak suyu çıkarılır.
1 gece ayazda bekletilir.
Sabahları bir fincan içilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER