23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Erkekler Niçin Annelerinden Vazgeçemezler?

anneye-duskun-erkeklerHer insan annesine düşkündür. Annesini çok sever ve vazgeçemez. Vazgeçmemelidir de zaten. Anne sevgisi evlatlar için en doğal sevgidir. Ancak bazı erkeklerin annelerine olağanüstü düşkünlüğü dikkat çekicidir. Bir yuva ve çoluk çocuk sahibi olmalarına rağmen, hala annelerinin sözünden çıkmayan, annelerinden vazgeçmeyecekler diye eşlerini hırpalayan pek çok erkek vardır. Oysa erkekler, evlendikten sonra, eşleriyle anneleri arasındaki dengeyi sağlamak zorundadırlar. Sırf anneleri üzülmesin diye, onun uygun olmayan isteklerine bile boyun eğmek olmaz. Bu şekilde sürekli anneden yana bir davranış, aile dengesini bozar. Dengenin bozulması da huzursuzluğu beraberinde getirir.

Erkeklerin annelerinden niçin vazgeçemedikleri üzerine bir araştırma yapılmış. Britanya’da yapılan bu araştırmaya göre, erkeklerin kendilerini güçlü ve bağımsız hissetmekten hoşlanmalarına rağmen, annelerinden ayrılmakta kadınlara göre daha çok zorlandıkları ortaya çıkmış.

Bir gıda şirketinin yaptırmış olduğu araştırmanın sonucuna göre, 20-40 yaş arası her üç erkekten biri ailesiyle yaşıyor. Kadınlarda ise durum farklı. Her beş kadından biri ailesiyle yaşıyor.

Yine araştırma sonuçları, evlenip ailesinden ayrılan her dört erkekten birinin ailesinin evindeki yatak odasını muhafaza ettiğini ortaya koyuyor. Bu oran kadınlarda beşte bir.

Daily Mail’in haberine göre 3000 kadın ve erkek üzerinde yapılan araştırmada ailesiyle kalan erkeklerin yüzde 59′u bunun maddi sebeplerden kaynaklandığını söyledi. Kadınların yüzde 57’si erkeklerinse yüzde 16’sı kendilerine annelerinin bakmasının hoşlarına gittiğini söylerken erkeklerin yüzde 11′i uzun süre ayrı kalırlarsa ebeveynini çok özlediklerini belirtti.

Hala aileleriyle yaşayan yetişkinlerin yüzde 56’sı yemeklerini annnelerinin pişirdiğini yüzde 55′i de çamaşırlarını bile annelerinin yıkadığını söyledi. Araştırmaya katılanların yüzde 18′i ise işe giderken annelerinin kendilerine öğleyin yemeleri için bir şeyler hazırladığını ifade etti.

Araştırmada ayrıca aileleriyle yaşayanların yüzde 21′inin ekonomik kriz yüzünden ana-baba evine dönmek zorunda kaldığını belirtti.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER