10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Erkekler Nasıl Kadın İster?

571115051615”Erkekler nasıl kadın ister?” sorusundan pek çok kadın hoşlanmaz. Kadınları erkekler karşısında küçük düşüren, onurunu zedeleyen bu soru onları rahatsız eder. Her ne kadar rahatsız edici gibi dursa da, son zamanlarda internet ortamlarında bu tür sorularla karşılaşıyoruz. Sadece erkekler için değil, ”kadınlar nasıl erkek ister?” sorusunun da cevabı da araştırılıyor tabi ki.

”Kadınlar nasıl erkek ister?” sorusu sorulduğunda akla hemen yakışıklı ve paralı erkek geliyorsa, ”erkekler nasıl kadın ister?” sorusu sorulduğundai güzel, çekici ve seksi kadın unsurları gelir. Erkeklerin kadın tercihlerini güzel ve seksi kadınlardan yana kullandıkları düşünülür hep. Aslında bu doğru değil. Erkekler, her ne kadar boyunları kırılacak gibi güzel kadınlara baksalar da, hayat arkadaşlarını seçerken, güzellik yanında başka özellikler de arıyorlar. Özellikle günümüz erkeğinin kadın tercihindeki tek unsur güzellikle sınırlı değil. Erkekler güzel olmanın yanında neşeli, esprili ve hayat dolu kadınları tercih ediyorlar. Konu üzerine yapılan araştırmalar da bu gerçeği pekiştiriyor.

ABD’de Pennsylvania Devlet Üniversitesi tarafından erkeklerin kadın tercihleri üzerine yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin bir kadında aradığı özelliklerin başında esprili olması geliyor.

Araştırma ekibinin bir üyesi olan Prof. Garry Chick, “Kadının esprili olması onun genç ruhlu olmasının ve doğurganlığının sinyallerinden. Bu nedenle erkekler uzun süreli beraberliklerinde esprili kadınları tercih ediyorlar” dedi.

Araştırmaya katılanların çoğunluğu, ”en çekici kadın hangisi?” sorusuna ”esprili kadın” cevabını ilk sırada vermiş. Eğlenceli kadınlar üçüncü sırada yer alırken, beşinci sırayı şakacı kadınlar alıyor. Fiziksel anlamdaki çekicilik ise çok daha aşağılarda, dokuzuncu sırada yer alıyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER