19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Erkekler İçin Külotlu Çorap

Men's-HosieryBir erkek olarak külotlu çorap giymek aklınıza geldi mi hiç? Ya da bir erkek olarak külotlu çorap giyer misiniz? Siz külotlu çorap giyer misiniz bilinmez ama, ister giyin ister giymeyin, Avrupa erkekleri arasında son moda, külotlu çorap giymek.

Erkek külotlu çorap tasarımlarının geçmişi çok eski olmasa da, üç beş yıldır piyasada erkekler için de tasarlanmış külotlu çoraplar satılıyor. Ancak erkekler külotlu çorap kullanmaya alışkın olmadıkları için erkek külotlu çorap satışları oldukça düşük seyretmiş yıllardır. Bununla birlikte son günlerde erkek külotlu çorap satışlarında bir patlama yaşanmış. Külotlu çorabın rahatlığını keşfeden Avrupalı erkekler, külotlu çorap giymeyi alışkanlık haline getirmişler.

İki ay öncesine kadar ayda ortalama 300 erkek çorabı satan mağazalar, binin üzerinde çorap satar olmuşlar. Bu ani sıçrama farklı nedenlere bağlanıyor. En önemlisi, ‘süper kahramanların’ popüler kültürdeki etkisinin artması. Büyük müzelerdeki sergiler bir yana, üst üste vizyona giren filmlerin de erkeklere ilham verdiği düşünülüyor. Özellikle İngiltere’de ‘süper ince’ modeller ile desenlilere talep çok fazla. Üreticiler ise, “Kadınların yıllardır iyi bildiği şeyi, yani külotlu çorapların rahat, dayanıklı ve şık parçalar olduğunu, erkekler de anlamaya başladı,” diyorlar. Bu arada külotlu çoraplar fetiş objeleri olarak satılmıyor ve homoseksüel erkeklerden çok heteroseksüeller tarafından tercih ediliyor. .

Kadınlar için son derece sıradan bir iş olan külotlu çorap giyme işlemi, bakın erkeklere, yine erkekler tarafından nasıl öğretiliyor:

* Külotlu çorabınızı en rahat bir sandalye üzerine veya yatağın kenarına oturarak giyebilirsiniz.

* Çorabı önce bir ayağınıza, nazikçe geçirin. Ayak parmaklarınızın hareket edebileceği kadar yer bırakmaya dikkat edin.

* Çorabı nazikçe, diz hizanıza kadar çekin. Aynı işlemi diğer bacağınıza da yaptıktan sonra ayağa kalkın. Bu esnada çorap diz hizanızda olmalıdır.

* Bir sağ, bir sol bacağınızdaki çorabı yavaş yavaş yukarıya doğru, belinize gelene kadar çekin.

* Çoraba zarar gelmemesi için ayaklarınızın pedikürlü olmasını tercih edin.

* Çok ince bir külotlu çorap giyiyorsanız, tüylerinizi almanızda fayda var.

* Çorabınız kaçarsa, kız arkadaşınızın ojesini kullanarak deliğin büyümesini engelleyebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER