19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Erkekler İçin Kıskançlık Testi

203E6C7065988862621890D2A73950Erkekler her zaman kadınların kıskançlıklarından yakınırlar. Kıskançlık yüzünden kendilerine göz açtırmadıklarından dolayı sitem ederler. Doğrudur, ayyuka çıkmış bir kadın kıskançlığı vardır. Aşırı ve ileri düzeyde…Bu inkâr edilemez. Ama ya erkekler? Erkeklerin de bu konuda kadınlardan geri kaldığı söylenemez. Hatta belki de erkeklerinki kadınlardan daha ileri düzeyde bir kıskançlık. Kıskançlık krizlerinden dem vurup eşlerine, sevgililerine eziyet eden erkeklerin sayısı az değil.

Bir çok erkek kıskançlığını inkâr eder, kıskanç olmadığını savunur. Siz de mi bir erkek olarak öyle düşünüyorsunuz? Öyle bile olsa az da olsa içinizde mutlaka kıskanma duygusu vardır. Hâlâ kıskanç değilim diye direniyorsanız, gelin bakalım sizi bir kıskançlık testinden geçirelim. Bakalım ne kadar kıskançsınız ya da değilsiniz?..

1.) Kız arkadaşınızla restoranda yemek yiyorsunuz ve o durmadan garson çocuğun ne kadar hoş olduğundan bahsedip tüm romantik atmosferi bozuyor. Siz;

a) Garson çocuk yanınızdan her geçtiğinde kız arkadaşınızı cimcikler bakmaması için kaş göz hareketleri yaparsınız.

b) kız arkadaşınıza ne kadar kaba ve yüzsüz olduğunu ima edecek şeyler söylersiniz.

c) Yemeği o anda bitirir kızk arkadaşınızı terkeder ve o restorana bir daha adım atmazsınız.

2.) Kız arkadaşınız bir gün masum bir şaka olarak eski sevgilisinin tam anlamıyla sarışın bir erkek güzeli olduğunu söylüyor. Siz;

a) Kendi kendinize “Ben onun yaptığı herşeyin daha iyisini yapabilirim.” diye düşünür ve bu lafı kesinlikle kafanıza takmazsınız.

b) Ne kadar duymak istemeseniz de detayları anlatması için kız arkadaşınıza baskı yaparsınız.
c) kız arkadaşınıza o adamın adını bir daha ağzına almamasını aksi takdirde sonsuza kadar ondan ayrılacağınızı söylersiniz.

3.) Yakışıklılığıyla kızları kendine aşık eden en iyi arkadaşınızın doğum günü ve kız arkadaşınız ona bir hediye aldığını söylüyor. Bütün ısrarlarınıza rağmen hediyenin ne olduğu hakkında tek kelime etmeyen sevgilinizin söylediği tek şey hediyenin paketlenmiş olduğu ve açılana kadar beklemeniz gerektiği. Siz;

a) Önce biraz tedirgin olsanız da sonradan sevgilinizin arkadaşınıza aldığı hediyenin en az size aldığı hediye kadar güzel olmasını ümit edersiniz.

b) kız arkadaşınızın hediyeyi neden bu kadar gizlediğini düşünür bunun özel bir hediye olup olmadığını merak edersiniz.

c) kız arkadaşınıza aldığı hediyeyi hemen göstermesini yoksa hemen ondan ayrılacağınızı söylersiniz.

4.) Son zamanlarda arkadaşınızın sürekli değişik erkek parfümleri ve içki koktuğunu farkettiniz. Bunu ona söylediğinizde ise her zaman bir bahane bulup konuyu geçiştiriyor. Bu tavırlarının karşısında ne yapardınız?

a) Kafanızı bu olaya takmazsınız.

b) kız arkadaşınıza sorular sorarak açık vereceği bir şeyler bulmaya çalışırsınız.
c) Onu gizli gizli takip etmeye başlarsınız.

5. kız arkadaşınız bu aralar oldukça tedirgin ve heyecanlı görünüyor mesela telefon çaldığı an hemen açmak için yerinden fırlıyor. Siz;

a) Bütün bu hareketlerinin sebebini stresli iş hayatına bağlarsınız.

b) Ona hayatında kötü giden bir şeyin olup olmadığını sorarsınız.

c) Çalan telefonları sevgilinizden önce açmaya çalışırsınız.

DEĞERLENDİRME

Sorulara verdiğiniz cevaplarda;

a’lar fazlaysa:

Sizin insan üstü bir kontrol mekanizmanız var. Herkesin içinde olan kıskançlık taneleri sizin kan basıncınızı bile yükseltmiyor. Ama bu kadar rahat olmanız yanlış anlaşılabilir.

b’ler fazlaysa:

Çoğumuz gibi siz de bazen kıskançlık krizlerine girmektesiniz ama bu kıskançlıkların hayatınızı mahvetmesine izin vermiyorsunuz. Yine de zaman zaman kıskançlığınız yüzünden mantıksız hareketler de yapmıyor değilsiniz.

c’ler fazlaysa:

Sizin olduğunuz her yerde kıskançlık da var. En güzel en mutlu anlarda bile karşınızdakinin sizi aldattığını gösterecek bir şeyler arıyorsunuz. İlişkiniz bu kadar sağlıksız mı yoksa siz biraz fazla mı şüphecisiniz??

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER