11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Erkekler Hakkında Yanılgılar ve Doğrular

dunyanin_en_yakisikli_erkekleri__180_600_600Toplum içinde erkeklerle ilgili bazı yanılgılar mevcut. Kimin neye göre ortaya attığı belli olmayan, doğru zannedilen ama aslında yanlış olan bu bilgilerden bahsetmek istiyoruz. Yıllardır erkekler bu yanılgılarla değerlendirilmiş, hatta erkeklere ait olduğu varsayılan bu özellikler, erkeklerle ilgili yazılara bile konu olmuştur.

İşte erkekler hakkındaki yanılgılar ve doğruları…

YANILGI- Erkeklerin çoğu ana kuzusudur.

DOĞRUSU- Değildir. Sadece annelerini çok severler ve onu kırmak istemezler.

YANILGI- Erkekler yumurta dahi kıramazlar.

DOĞRUSU- Kırarlar. Öğretmeniz ve bu konuda eğitmeniz lazım.

YANILGI- Erkekler dedikodu sevmezler ve asla dedikodu yapmazlar.

DOĞRUSU- Kim demiş erkekler dedikodu sevmezler diye. Bal gibi de severler. Hem de en az kadınlar kadar severler ve kadınlar kadar dedikodu yaparlar. Hatta dedikoduya o kadar bayılırlar ki, ortada dedikodu yapılacak bir şey olmasa da dedikodu yaratırlar.

YANILGI- Kadınlar anlatmak istediklerini dolaylı yoldan anlatırlar. Erkeklerse, diyeceklerini açık ve net direkt söylerler.

DOĞRUSU- Kadınlar çok konuşurlar. Erkekler ise, çıkarları mevcutsa direkt söylerler. Çıkarları yoksa asla direkt söylemezler.

YANILGI- Erkekler laftan anlamaz.

DOĞRUSU- Erkekler, anlatmasını bildiğinde laftan çok iyi anlarlar.

YANILGI- Erkekler birer hayvandır ve hayvanların terbiyeye ihtiyacı vardır.

DOĞRUSU- Erkekler arıdır ve çiçekleri severler.

YANILGI- Erkekler ağlamaz.

DOĞRUSU- Erkekler ağlarlar. Hem de çok iyi ağlarlar. Ama kadınlar gibi bağıra çağıra, hüngür hüngür ve eften püften sebeplere değil tabi ki. Bir erkek ağlarsa esaslı ağlar. Ama erkeğin ağlama noktasına gelmesi için yüksek olan direncinin kırılacağı sebepler olması gerekir.

YANILGI- erkek değil mi şekerim, hepsi aynı. kikir kikir, bıdı bıdı, vik vik.

DOĞRUSU- Her erkek daha yazılmamış bir şiirdir, en asil duygunun insanıdır. Erkek kocadır, babadır, dosttur, korur, kollar, okşar, kıskanır, sahiplenir, gece eve bırakır, kasık ağrısı çeker, aşkından cumartesiler, pazarlar boyu, mangolarda sürünür, tuvalet kapılarında vestiyer olur. Evet, gidin bir futbol maçına, binlerce erkek vardır orada, hepsi de birbirine benzemektedir; ama bir menekşe tarlasındaki menekşeler de birbirine benzemekle beraber her biri nasıl da farklıdır birbirinden, değil mi?

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER