2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Erkekler Hakkında Kim Ne Demiş?

erkekErkeklerle kadınlar bir elmanın yarısı gibi birbirlerini tamamlasalar da yaratılış farklılıkları çoğu zaman aralarında uçurumlar oluşturur. Erkeklerle kadınlar zıt kutupturlar aslında. Bu nedenle birbirlerini çözmekte zorlanırlar. Erkekler kadınları, kadınlar da erkekleri anlamadıklarını söylerler çoğu zaman.

Kadınlar, ilişkilerin aklı başında tarafıdır her zaman. Sadık, seven, bekleyen, ilişkiyi sürükleyen. Erkeklerin çoğu bu konularda sabıkalı olduğundan, kadınlaın gözündeki erkek profili çok fazla iyi değildir. Belki bütün erkekler için geçerli değildir ama, genel olarak erkek kavramı ele alındığında çok sağlam güven oluşturmadıkları da bir gerçektir. Neyse biz meseleyi daha derinleştirip erkekleri kızdırmadan, kadınların kafasındaki erkek izlenimlerini şaka yollu aktarmaya çalışalım.

İşte dünyaca ünlü kadınların erkekler hakkında söyledikleri…

– Evlenmek isterim, çünkü bir erkeğin her gece benimle birlikte uyumaya kanunen mecbur olması fikri hoşuma gidiyor.

Carrie Snow

– Hiç evlenmedim çünkü gerek yoktu. Evimde bir kocanın yerini doldurabilen üç hayvan besliyorum: Her sabah hırlayan bir köpek,bütün gün küfür eden bir papağan ve geceleri geç gelen bir kedi…

Marie Corelli

– Bütün erkekler sıkıcı, kaba, cimri, sapık ve çeşitli türlerde manyaktır demek istemiyorum. Ama ihtimaller öyle gösteriyor ki, insaniyet ölçülerine uyan birini bulana kadar yukarıdakilerin çeşitlemeleriyle çıkmak zorunda kalacaksınız….

Audrey Norris

– Bir erkek evliliği düşündüğünde, korktuğu şey, kendini bir kadına bağlamak değil, kendini bütün diğerlerinden ayırmaktır.

Helen Rowland

– Kadınlar yüzyıllarca, erkek figürünü normal boyutunun iki kati gösterecek, büyülü ve güzel bir yansıtma gücüne sahip aynalar gibi hizmet ettiler.

Virginia Woolf

– Kadınların hataları vardır. Erkeklerin sadece iki tane hatası vardır: Bütün söyledikleri Ve bütün yaptıkları.

Anonim

– Neden kadınlar ısrarla “gizemli” olarak tanımlanır? Herhalde organik ve psikolojik yapılarını gizledikleri için değil, erkeklerin bu yapıları keşfetmek için hiçbir zaman çaba göstermedikleri için olsa gerek.

Ruth Herschberger

– Erkeklerin en sık yasadığı hayal kırıklığı, bir kadının da bir beyne sahip olduğunu fark etmeleridir…

Margaret Mitchell

– Bir erkekle her konuda konuşabilirsiniz. O anlamayacaktır, ama yine de konuşabilirsiniz.

Anonim

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER