7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Erkekler Evlenmeye Kadınlardan Daha Meraklı

He put the wedding ring on her fingerYapılan bir araştırma sonucuna göre erkeklerin evlenmeye kadınlardan daha meraklı olduğu ortaya çıktı. Araştırmanın sahibi ”Çözüm Araştırma Şirketi.”

Türkiye’de kadın evlilik yaşının erkek evlilik yaşından daha küçük olması ve toplumsal anlayış nedeniyle, kadınların evlenmeye daha meyilli olduğu düşünülürdü hep. Ancak, araştırma şirketinin elde ettiği sonuçlar bu tezi çürütmüş durumda.

Şirket, çeşitli tv kanalları tarafından düzenlenen evlilik proğramlarından biri olan ve Esra Erol’un sunuculuğunu yaptığı ”Esra Erol’da Evlen Benimle” isimli proğrama evlilik için yapılan başvurulardan yola çıkarak bir araştırma yaptı. Araştırma verilerine göre, bugüne kadar proğrama katılan 6786 kişiden 3810 tanesi erkek. Katılımcıların %57,8′i 25-44 yaş grubunu oluştururken, eş seçiminde dikkat edilen kriterlerin başında yaş uygunluğu ve karakterinin düzgün olması geliyor.

Boşanmaların yüksek bir oranı şiddet, anlaşmazlık ve şiddetli geçimsizlik yüzünden olduğu belirlenen analizlerde, katılımcıların %54′ünün eşinden ayrılmış, %41′inin de bekar olduğu tespit edildi. Boşanma nedenlerinden yola çıkarak yüksek çoğunluk, sosyal olan, kötü alışkanlıkları olmayan ve maddi durumu iyi olan bir eşi kendine uygun buluyor.

Rapor sonucunda çıkan diğer bir enteresan veri ise, “Esra Erol’da Evlen Benimle” programına katılanların çoğunlukla Yengeç ve Oğlak burcu olduğunu, en az katılımın da Yay ve Kova burçlarından olduğunu bildiriyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER