3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Erkekler Dedikodu Yapar mı?

kadinmarkagiyerDedikodu kavramı hep kadınlarla bütünleştirilir. Dedikodu deyince ilk akla gelen kadın olur. Her dedikodunun arkasında kadınların olduğu düşünülür. Nedendir bilinmez ama dedikodu eşittir kadın olarak yorumlanır hep. Topluma yerleşmiş dedikodu kanısı bu.

Peki erkekler dedikodu yapmazlar mı? Her ne kadar dedikodular hep kadınlara yamansa da erkekler de dedikodu yapar. Dedikodu yapmak insan olan herkesin doğasında vardır. Ama kadınların bu konuda adı çıkmıştır o ayrı mesele.

Bütün erkekler, diğer erkeklerle iş ortamlarında samimi arkadaşlarıyla kadınlar gibi diğerlerini çekiştirirler, akşam olup eve geldiklerinde sofrayı o gün duymuş oldukları haberlerle şenlendirirler, hatta eşleriyle yatak odası dedikoduları bile yaparlar.

Erkeklerin dedikodu yaptığı, araştırmalar sonucunda da kanıtlanmış bir şey. Dedikodu yapıp yapmadıkları konusunda erkekler arasında düzenlenen tüm anketlerde erkekler, dedikodu yaptıklarını rahatlıkla itiraf ediyorlar.

Özellikle iş yerinde verdikleri her molada gerek ofis içi gerek ofis dışı dedikodu yapmaktan kendilerini alamayan erkekler, çocuğunlukla oldukları ortama bir kadının gelmesi ile konuyu otomobillere veya futbola çevirdiklerini bile itiraf eden erkekler mevcut.

Yapılan anketlerde kadınların % 4’ü dedikodu bağımlısı olarak tabir edilirken, her 10 erkekten birinin dedikodu yaptığı sonucu ortaya çıkıyor.

En gözde konu başlıkları arasında; eski okul anıları, ofisteki en seksi kadınlar, futbol, promosyonlar, gelirler, otomobiller olarak sıralanıyor.

Erkeklerin % 17’si gece yatağa yattıklarında yastık sohbeti denilen günün kritiğinin yapıldığı uyku öncesi sohbetini sekse tercih edebilirken, kadınlarda bu oran % 10 olarak orataya çıkıyor. Kadınlar partnerleri ile dedikodu yapmaktansa kızarkadaşları ile dedikoduyu tercih ediyorlar.

Erkeklerin ilgisiz görünen tavırlarının yanında, zaman zaman çaktırmadan dinledikleri dedikodulara konunun en heyecanlı yerinde aniden dahil olmalarından anlayabilmek mümkün aslında.

Etrafta olan bitenin aslında hiçte farkında değilmiş gibi görünseler bile, onlarda en az kadınlar kadar seviyorlar incelemeyi. Belki erkeklerin dikkatlerini çeken şeyler kadınlarınkinden daha farklı ancak netice her iki tarafında durum veya kişiler hakkında dedikodu yapması oluyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER