3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Erkekler Daha Mutlu

en_cok_erkekler_mutlu_h55887 Yapılan tüm araştırmalar, toplumda üstlendikleri rolleri nedeniyle erkeklerin kadınlardan daha mutlu olduğunu ortaya koyuyor. Gelişmiş ya da gelişmemiş tüm toplumlarda erkekler genel anlamda lider pozisyonunda oldukları için istekler konusunda tatmin duygusunu daha fazla yaşayan taraf oluyorlar. Erkeğin liderliği ailesi içinde başlayıp, toplum içerisine kadar yaygınlaşıyor.

Bu konuda yapılan araştırmalara bir yenisi de İngiltere’de eklendi. İngilizler’in kendi ülkelernde yaptıkları araştırmaya göre ingiliz erkeklerin, kadınlardan daha mutlu olduğu ortaya çıktı. Araştırmayı yapan İngiliz uzmanlar, modern hayatı 12 yönüyle ayrıntılandırdılar. Araştırmada erkekler maaş, dış görünüş ve vücut şeklinin de olduğu yedi konuda daha yüksek puan aldı. Kadınların yüksek puan aldığı yönler ise aşk, seks ve aile yaşamı.

Tüm kategorilerde ise yetişkin İngilizlerin yüzde 64’ü mutlu olduğunu ifade etti.

Benenden Health’in yaptığı araştırmada kadınların genel sağlık ve oturduğu yerden mutlu olma derecesinin yüksek olduğu belirtildi. Diğer alanlarda erkekler daha yüksek puan aldı. Bu alanlar kariyer umudu, ‘diğer insanların sizi nasıl gördüğü’, mali ve iş güvencesi.

Araştırmada mutluluğa en büyük bariyer para endişesi olarak gösteriliyor. Modern hayatın 12 yönünden 7’si olan maaş, kariyer umudu, vücut şekli, dış görünüş, diğer insanların nasıl gördüğü, mali durum ve iş güvencesi erkeklerin mutlu olduğu yönler.

Kadınlar ise aşk yaşamı, aile yaşamı, seks yaşamı, sağlık, ve oturduğu yer alanlarında daha mutlu.

Araştırmada evlilerin bekarlara göre daha mutlu olduğu ortaya çıktı. Buna rağmen insanların beşte biri evlilikten daha az iyimser olduğunu söyledi.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER