11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Erkekler Aşktan Vazgeçti

gelin_damat_nettekeyif.netGünümüz erkeğinin evlenme kriterleri değişti. Artık evlenmek için tek şartları evlenecekleri kadına aşık olmaları değil. Hayatlarını birleştirecekleri kadında aradıkları tüm özelliklerin mevcut olmasını istiyorlar. Hatta böyle bir kadın ile karşılaşmışlarsa onunla evlenmek için aşık olmayı beklemiyorlar. Dolayısıyla kör kütük aşık erkek modelleri çok eskilerde kaldı. Kısacası erkekler, evlenmek için tek şart gibi görülen aşktan çoktan vazgeçti.

Bunun en iyi kanıtı ise geçtiğimiz yıl Amerika’da yapılan bir araştırma. Bu araştırmanın sonuçları “Match.com” adlı internet sitesinde yayınlandı. “Aşık olduğunuz kadınla mı evlenirsiniz?” sorusuna cevap arayan ankete katılan 5000 erkekten yüzde 31’i “Bir eşte aradığı tüm özelliklere sahip” bir kadınla evlenebileceğini belirtirken sonsuza kadar “evet” diyecekleri kadına aşık olmak zorunda olmadıklarını söyledi.

Soruya cevap veren erkeklerin yüzde 21’i işi bir adım daha ileriye taşıdı ve cinsel anlamda çekici bulmadıkları bir kadınla da hayatlarını birleştirebileceklerini kaydetti.

Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren uzmanlar erkeklerin “hayallerinin kadını”nı bulma konusundaki ümitsizliklerinden ya da sadece bir yuva özlemi içinde olduklarından mıdır bilinmez kendileriyle yüzde 100 uyum sağlayacak bir eş arayışı içinde olmadıkları gerçeğiyle yüzleştiklerini belirtti.

ABD’nin New York kentinden sağlık danışmanı Tom Fant konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yalnızlık bazı insanları bunalıma sürükler. Yalnız kalmaktan korkmuyormuş gibi yapsak da gerçeğin ne olduğunu biliriz.”

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER