10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Erkekler Aşkı Katlediyormuş

timthumbÜnlü düşünür Bulor’un “Aşk cennetin dilinden bize kalan tek andır” şeklinde dile getirdiği aşk, çok güzel bir duygudur. İnsanın ayaklarını yerden kesen bu duyguyu herkes yaşamak ister. Çünkü aşk, insanı yaşama bağlayan, mutluluk veren güçlü bir ruh hali durumudur.

Uzmanlara göre aşkın süresi aşağı yukarı 7 yıl. Yani insanın birine aşık hali 7 yıl sürüyor ve aşkı bitiren taraf ise erkek oluyor. Çünkü kadınların yapıları gereği sadakatleri ve duygu durumları daha yoğun olduğu için aşklarından vazgeçmeleri, tüketmeleri mümkün değil.  Gerçekten de etrafımıza baktığımızda bütün aşkların, beraberliklerin bitiş sebebi erkeklerden kaynaklanıyor. Ya sıkılıp yeni birine aşık oluyorlar ya da aşkları bittiği için devam etmiyorlar.

Bir internet sitesi, bu yılın sevgililer gününden kısa bir süre önce bu konuda anket düzenleyip bir araştırma yapmış. Araştırmaya katılanlara, aşkın anlamı, süresi, tazelenip tazelenmediği, aşkı hangi tarafın bitirdiği gibi sorular sorulmuş. Ankete katılanların sorulara verdikleri cevaplar çok ilginç. Aynı zamanda da bir o kadar da düşündürücü.

Örneğin; ”aşk ne kadar sürer?” sorusuna verilen cevaplar oldukça şaşırtıcı. Katılımcıların verdikleri cevaplar şöyle;  %27’si 7 yıldan fazla sürdüğünü düşünürken, sadece %20’si 1 yıl, %18′i 6 ay, %13′ü 3 yıl, %12’si 2 yıl sürdüğünü ifade etti. Üyelerin sadece %5′i 1 aydan az, %3′ü 5 yıl, %2’si 4 yıl sürdüğünü belirtmişler.

Anketin bir başka sorusu olan ”aşk sizce ne anlama geliyor” a ise katılımcıların  %39′u bağlılık, %38′i çekim, %23′ü arzulama olarak cevap vermişler.

Ankete katılanlar aşkın davranışlarla tazelenebileceğine inanıyor. Bunun yanında ‘biterse biter, tekrar başlamaz’ diyenler de yok değil.

“Aşk tazelenir mi?” sorusuna ankete katılanların %84′ü ‘Evet davranışlarla tazelenir’, %16’sı ise ‘Hayır, biterse biter’ şeklinde yanıt vermiş.

Yüzde 69 ile erkekler önde

Bu zamana kadar aşkın nasıl sona erdiği, kimin bitirdiği bilinmiyordu. Ankete göre aşkın bitmesine neden olan taraf erkekler. “Aşkı hangi taraf çabuk bitiriyor?” sorusuna ise, üyelerin %69′u erkek, %31 ise, kadınlar olarak belirtmişler.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER