6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Erkekler Ağlar mı?

Erkekler-neden-aglar_1303036773”Erkekler ağlamaz” diye büyütüldükleri için, kapalı kapılar ardında gizlice ağlasalar da, toplum içinde ağladıklarını asla belli etmezler. Oysa insanoğlu, erkek olsun kadın olsun duygusal varlıklardır. Bu yüzden, yüreklerinde duygunun her türlüsünü barındırırlar. Üzüntü, sevinç, coşku, kıskançlık…vs Onların erkek olması, üzüldüklerinde, duygulandıklarında ağlamayacakları anlamına gelmez.

Understanding The Tin Man (Teneke Adamı Anlamak) adlı kitabın yazarı William July, erkeklerin bu tarz yetiştirilmelerinin, aşk gibi duyguları da açığa çıkarmalarına mani olduğunu söylüyor. ”Sinir hali ve seks onların daha çok dışa vurmaya alışkın oldukları davranışlarıdır.” diye de sözlerine ekliyor.

Aslında erkeklerin ağlamak için eşlerinin yardımına ihtiyacı vardır. Ağlamayı kendilerine yediremediklerinden hüznü içlerine akıtmakla yetinirler. Hüzünlü ve durgun zamanlarında gösterilen ilgi gerçek duygularını kolayca ortaya çıkaracaktır. Sorun olmasa bile kendileriyle ilgilenilmesinden çok hoşlandıkları için zamanla bu ilgi karşısında gerçek duygularını göstermeye başlayacaklardır. Açılmaları çok hızlı olmayacaktır belki ama zamanla duygularını daha çok göstermeye başlayacaklardır.

Erkeklerin içlerinde bir yerlerde hep kadınları etkileme içgüdüsü vardır. Bu nedenle kadınlara karşı açık vermek istemezler. Kadınların bu konudaki en büyük görevi ise, duygusallığın bir erkekte bulunabilecek en güzel özellik olduğunu onların anlamasını sağlamaktır.

Erkekler Ne zaman Ağlarlar?

– Erkeklerin de aslında çok duygusal olduğundan bahsetmiştik. Sadece karşısındaki kadına açık vermek istemedikleri için kendilerini tutup ağlamamaya özen gösterirler. Erkekler, kendilerini rahat hissettikleri kadınların yanında duygularını göstermekten çekinmezler. Örneğin bir erkek, sevgilisiyle film izlerken dramatik sahnelerde gözleri sulanıyorsa, bilin ki yanındaki kadına çok güveniyor ve onunla evlenmek istiyor.

– Kendi duygularını ortaya çıkarmayan, duygularıyla barışık olmayan bir erkek, karşısındaki kadının duygularına önem verir. Onun kendisini güvende hissetmesi için güçlü görünmeye çalışır. Böyle durumdaki bir erkeği rahat olması için cesaretlendirmek yine yanındaki kadına düşüyor tabi. Onun duygu durumuyla ilgilenmek zaman içinde çözülmesine sebep olur. Bu tip erkekler tabi ki elinde mendille gezmez belki ama, duygularını da gizlemekten vazgeçer.

– Erkekler en çok hayal kırıklığı yaşadıklarında ağlarlar. İşleriyle ya da planlarıyla ilgili terslikler ve hayal kırıklıkları yaşadıklarında adeta gözyaşına boğulurlar. Onların bu durumunu aşırı duygusallıkla bağdaştırmamak gerekir. Onu idare etmenin en iyi yolu, ağlama krizine girdiği bu anları görmezden gelmektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER