7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Erkek Yalanları

ask_57a6011c-c7c7-4561-ac3a-d4095dbb5402_9Erkekler, kadınlarla olan ilişkilerinde kimi zaman farklı ifade tarzı kullanırlar. Örneğin söyledikleriyle söylemek istedikleri şeyler farklı olabilir. Aslında söylediklerinin gerçek ve içten olduğunu anlamak zor olsa da bazı sözleri özellikle yeni bir ilişkide sarfediyorlarsa durup düşünmek gerekir.

İşte erkeklerin yeni ilişkilerinde sıkça başvurdukları yalanlar…

– Evli Değilim; Asıl söylemek istediği, ”evliyim ama karıma kendimi adayacak kadar bağlı değilim.” Evli bir çok erkek, bunu dışarıya yansıtmayarak bekarmış gibi davranmaktan, daldan dala konmaktan büyük keyif alır. Belki evliliğinde mutlu değil, belki de evliliği bitme noktasında; ancak onu evde bekleyen bir eşinin olduğunu unutup maceraya atılan çok sayıda erkek mevcut. Bu durumda kadınların içgüdüleriyle hareket ederek, ona göre davranması gerekir. Eğer, içten gelen hisler evli olduğunu fısıldıyorsa, hisleri dinlemek en doğrusu olacaktır.

– Seni Arayacağım; Asıl söylemek istediği, ”seni arayabilirim.” Seni arayacağım diye geçiştirmek erkeklerin en çok başvurduğu yalanlardandır. Aslında aramayacaksa bile karşısındaki kadını kırmamak, incitmemek için söylenmiş bir atlatma sözüdür. Bu nedenle kadınların telefon başında oturup boş yere nöbet tutmaları onlara zaman kaybından başka bir şey kazandırmaz. Arayacağım deyip de bir kaç gün içinde telefon çalmıyorsa boş yere beklememek gerekir.

– Bunu Daha Önce Kimseye Anlatmadım; Asıl söylemek istediği, ”bunu daha önce sana anlatmadım.” Erkeklerin sık sık iltifat etmesi çok fazla olağan bir şey değildir. Bu herkesçe bilinen bir gerçek. Durum böyleyken bir kadına ilk kez kendisine  açıklıyormuş izlenimi vererek ona kendisini özel hissettirip kalbini kazanmak, bir erkek için en kestirme yoldur. Hanımların bu yalana dikkat etmeleri gerekir. Bu yalana kanıp kendisini onun yanında gerçekten özel hisseden kadınların erkeğin avucuna düşmesi kaçınılmaz sondur.

– Sorun Sen Değilsin, Benim; Asıl söylemek istediği ”sorun tamamen sensin ama bunu söyleyemiyorum.” Bir erkeğin en büyük kabusu bir kadından ayrılmak ve kadını bundan dolayı (belki ayrılık mesajı sonrası) ağlarken görmektir. Bu yüzden erkekler kadınları gözyaşı sağanağı altında bırakacak sözleri söylemekten çekinirler.

Bu sözün başka bir versiyonu, “Benim için çok fazla iyisin” ya da “Ben sana layık değilim”dir.

– Aileni Seviyorum; Asıl söylemek istediği ”onların üstesinden gelebilirim.” Akıllı bir erkek, anne ve babasıyla iyi ilişkisi olan bir kadınla birlikteyken ailesi hakkında neler söylemesi gerektiği konusunda iki kere düşünür. Zira ailesine bağlı olan bir kadının kalbini fethetmek için iyi bir yoldur ailesi hakkında güzel sözler söylemek.

“Babasının kızı” ya da “annesinin bir taneciği” için yapılabilecek en iyi kompliman, ne kadar harika bir aileye sahip olduğunu söylemektir erkek için. Gerçekte öyle düşünmese de… Bu, birbirine bağlı bir aileyle baş etmenin ve aileye kabul edilmenin en akıllıca yoludur.

– Seni Seviyorum; Asıl söylemek istediği ”senden hoşlanıyorum.” Her erkek aşkını ilan eden kadına karşı otomatik olarak “seni seviyorum” karşılığını verir. Ama her zaman gerçekten aşık olduğundan değildir bunu söylemesi. Evet, seks anlamında ya da duygusal olarak kadınla arasında gittikçe güçlenen bir bağ oluşuyor olabilir, ama aslında sarf ettiği söz, kadını kaybetmek istememesinden dolayı verilmiş hızlı bir tepkidir. Eğer kadın söylemeden önce söylüyorsa, gerçeklik payı olabilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER