7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Erkek ve Bakım

indir (2)Bakımlı olmak, kadınlar kadar erkekler için de önemlidir aslında. İş ve özel yaşamda kişiye özgüven verir. Bakımlı ve temiz olmak, toplum içerisinde kendine güvenli bir şekilde rahat hareket edilmesini sağlar. Bu özgüven de iş hayatındaki elde edilecek başarılara yansır.

Son yıllara kadar bakım denildiğinde ilk akla gelen kadınlar olurdu. Kadınlara has bir olgu olarak değerlendirilirdi. Erkekler bunun dışında tutulurdu hep. Ancak, değişen hayat şartları ve dünya düzeni, iş yaşamındaki belli kriterler erkekleri de bakımlı olmaya zorlar oldu.

Erkekler için bakım denildiğinde ilk akla gelen losyonlar, cilt bakım ürünleri, kremler…vs olur. Aslında bakımın öz anlamı bu değildir. Bir erkek için bakımlı olmak, Traşı, saçı, belli başlı bölgelerin temizliğine özen gösterilmesi, kılık  kıyafetinin düzgün ve temiz olması anlamlarını taşır.

Bir erkeğin bakımlı ve temiz olması güzeldir. Artık günümüz kadınları da tercihlerini bakımlı erkeklerden yana kullanmaktadırlar. Dağınık, pasaklı, dökülen bir erkekle hiç bir kadın beraber olmak istemez.

Bakımlı erkek deyimini daha detaylı ele alacak olursak;

Günlük olarak traşını aksatmayan
Belli bir spor dalını benimseyen
Kılık kıyafetinin temizliğine özen gösteren
El, ayak ve tırnaklarının temizliğine dikkat eden
Vücudunda belli bölgelerin temizliğine önem veren
Günlük duşunu alıp, dişlerini temiz tutan

Erkek  modelidir. Bu sayılanlar aslında bir erkek için ekstra bir iş olarak görülmemelidir. Sağlıklı bir yaşam için yapılması gereken şeylerdir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER