2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Erkek Tipi Saç Dökülmesine Sarımsak ve Zeytinyağı Mucizesi

Erkek tipi saç dökülmesine maruz kalmak tüm erkeklerin korkulu rüyasıdır. Ancak, bir çok erkek için de bir o kadar kaçınılmazdır. Önceki yıllarda, ileri yaşlarda görülen bu sorun, günümüzde çevresel etkenler ve yaşam şartları, stres sebebiyle 20’li yaşlara kadar inmiştir.

Aslında çok fazla da çaresiz değildir. Uzman önerilerine kulak asıp, evde uygulayabileceğiniz basit bir kür sayesinde saç dökülmesinden kurtulabilirsiniz. Hatta saçlarınızı gürleştirebilirsiniz. Önemli olan bıkıp usanmadan düzenli bir şekilde uygulamak.

Malzemeler

1,5 yemek kaşığı saf zeytinyağı
4 diş sarımsak

Uygulama

Sarımsaklar suyu çıkana kadar iyice ezilir. Zeytinyağıyla karıştırılır. Karışım ne kadar beklerse o kadar faydalı olacaktır. 3 gün bekletilen bir karışım çok etkili olacaktır. Karışımın haftada iki kez uygulanması en etkili sonucu verir.

Karışım tüm saç derisine sürülüp, streç filmle sarılır. Üzerine bir bone geçirilir. 2 saat bu şekilde bekletilir. Ardından bol su ile durulanır. Uygulamaya 6 hafta boyunca devam edildiğinde dökülmenin durup saçların gürleştiği görülecektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER