19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Erkek Tavlama Rehberi

51e7fc98791cbe04f4e5aa64-1680x1050-90-0-0-0-Poster1680Pek az kadın erkek tavlama becerisine sahiptir. Etraflarında beğendikleri, hoşlarına giden erkekleri tavlayarak kendilerine bağlarlar. Ama bu beceri bir çok kadında yoktur. Diğer kadınlar, erkek tavlama konusunda becerikli olan kadınların daldan dala konmasını, istedikleri erkeği elde edebilmelerini hayretler içinde izlemekle yetinirler. Erkek tavlama becerisi aslında doğuştan bir yetenek gibi görünse de, yolunu yordamını öğrendikten sonra tüm kadınların sahip olabileceği türden bir meziyettir.

Çok istemenize rağmen gözünüze kestirdiğiniz bir erkeğin dikkatini dahi çekemiyorsanız üzülmeyin. Ömür boyu yalnız kalmak zorunda değilsiniz zaten. Sadece erkek tavlama konusundaki bazı önerileri değerlendirip uygulamanız yeterli. Öncelikle şunu bilmenizde fayda var; bir işe kalkıştığınızda başarının ilk şartı güven ve kararlılıktır. Bu nedenle kendinize güvenmekle işe başlayabilirsiniz. Özgüven, her daim başarı kapısını açan altın anahtardır. Bunu asla unutmayın. Kararlılık ise, başarmanın yarısıdır.

– Öncelikle seveceğiniz, yeni bir erkekle tanışmayı istiyor olmalısınız. Unutmayın, başarmanın yarısı istemektir. Sonra işe koyulurken kaybedecek hiçbir şeyinizin olmadığına kendinizi ikna edin. Bu, “yanlış mı yaparım acaba” diye hoşunuza giden erkeklere yaklaşırken tereddüt etmenizi engeller. Her gördüğünüz erkek doğru erkek olmayabilir, evet; ama en azından tanışmak, görüşmek, şansınızı denemek önemli. Tanışın, görüşün; ne kaybedersiniz gerçekten?

– Arkadaşlarınız, sizi biriyle tanıştırmaları için başvurabileceğiniz yegane kaynağınız aslında. Onlara, “Artık biriyle tanışmak istiyorum” demeyi ihmal etmeyin. Hiç ummadığınız bir arkadaşınızın tanıdığı biri, hayatınızın aşkı olabilir, kim bilir?

– Kendinize çekidüzen vermekle işe başlayın. Belki alışverişe çıkmanız iyi olur. Gardırobunuzu yenilersiniz. Bu sayede kendinizi iyi hissedersiniz. Hem kendinizi iyi hissettiğinizde etrafınıza da pozitif enerji yayar, iyi bir etki bırakırsınız.

– Öyle ev ile iş arasında mekik dokumak da neyin nesi? Yoksa iş günleri öğle yemeklerini de ofiste, masa başında mı yiyorsunuz? Hadi bakalım, bu kadar içe kapanmak yeter! Şimdi dışarı çıkma vakti! Kimbilir, belki bir kafede ya da bir bankta yakışıklı bir adamla karşılaşma ihtimaliniz vardır. Böyle birini gördüğünüzde onun yakınına oturup göz teması kurmayı ihmal etmeyin.

Aynı şekilde akşamları da dışarı çıkmalarınızı sıklaştırın ve barda hoşunuza giden birini gördüğünüzde arkadaşlarınızın yanından uzaklaşın ve ona yaklaşın. Bakışlarınızla size yaklaşması için onu cesaretlendirin.

– Bugüne dek küçümsediğiniz, gitmemek için türlü bahaneler bulduğunuz arkadaş düğünü, bir tanıdğın doğum günü gibi davetlere açık olun. Bekar erkeklerin çok olacağını tahmin ettiğiniz etkinlikleri kaçırmayın!

– Erkeklerin daha fazla olduğu spor aktivitelerine ya da kurslara katılın. Böylece kendi sosyal çevrenizin kısıtlı olmasından kaynaklanan erkek yetersizliğinden kurtulmuş olursunuz.

– Girişken olun. Yani diyelim ki asansörde bir yakışıklıyla karşılaştınız. Ona “merhaba” demekten, hatta meyilliyse muhabbeti daha da ilerletmekten çekinmeyin. Yolda karşılaştığınız arkadaşınızın tanıştırdığı ya da spor salonunda selamlaştığınız biri de olsa, eğer hoşunuza giden erkekse o, bir yerde tesadüfen gördüyseniz sanki iki eski arkadaşmışsınız gibi muhabbete girin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER