11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Erkek Libidosunu Yükselten Besinler

Sexy Cook TeasingLibido eksikliği sadece ileri yaştaki erkeklerde değil, zaman zaman çeşitli etkenlere bağlı olarak her yaştan tüm erkeklerde görülebilen bir sorundur. Libido eksikliği, toplumda cinsel istekte azalma olarak adlandırılır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda libidoyu harekete geçirecek seks hormonları üretilir. Bu hormonların işlevlerinde meydana gelen aksamalar libido eksikliğine yol açar.

Libido eksikliği her zaman tıbbi tedaviye ihtiyaç duyulan bir sebepten oluşmaz. Özellikle erkekler için önemli olan bu sorun, erkek libidosunu yükselten bazı besin maddeleriyle çözümlenebilir. Eğer libidonuzda bir düşüş hissediyorsanız, uzmanların da onayladığı bu besin maddelerini tüketerek libidonuzu yükseltebilirsiniz.

İşte erkek libidosuna iyi gelen besin maddeleri…

– Sarımsak

Her ne kadar tüketildikten sonra oluşturduğu koku kötü olsa da, kan dolaşımını artıran etkisi ve barındırdığı mineraller ile vazgeçilmemesi gereken besinler arasındadır.

– Kuruyemiş

Badem, fıstık, antep fıstığı, fındık başlıca tüketilmesi gereken çerezlerdir. Dopamin hormonu ve kan akışını hızlandıran özelliği ile vücuda fayda sağlar.

– Yumurta

Özellikle B6 vitamini açısından zengin olan yumurta hormon seviyesini dengeler, ve libidoyu artırır.

– Ananas

Yapısında yeteri miktarda bromelin bulunan ananas, libidoyu güçlendirir.

– Somon

İçeriğindeki zengin Omega 3 sayesinde, kan akışını artırır.

– Çikolata

Mutluluk vericiği özelliği hepimiz tarafından kabul edilen çikolata, serotonin ve dopamin hormonlarının salgısını artırır ve cinsel isteği kuvvetlendirir. Özellikle bitter çikolata tüketenler bu etkiyi daha çabuk hissedebilirler.

– Avokado

İçindeki zengin folik asit sayesinde avokado, vücudunuzdaki protein miktarını çabucak harcar ve bu size pozitif enerji olarak geri döner. Yapısındaki potasyum hem kadınlar hem de erkekler için libido artırıcı özelliktedir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER