19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Erkek İle Kadın Arasındaki 8 Temel Fark

dikdortgen-yuzlu-erkekler-icin-sac-modelleriErkekler ve kadınlar, yaratılış özellikleri itibariyle birbirlerinde farkılıdırlar. Yaşam tarzları, davranışları, düşünce yapıları, alış veriş anlayışları…vs bir çok konuda birbirlerine hiç benzemezler. Günümüzde aynı işi aynı iş yerinde beraber yapacak kadar iç içe bile olsalar, bu durum aralarındaki farklılıkları ortadan kaldırmıyor. Onların farklı yapılara sahip olmalarını değiştirmiyor.

Kadın ve erkek işte yapılarındaki bu farklılıklar sebebiyle birbirini tamamlayan iki unsur olarak hayatlarına devam ediyorlar. Eğer aralarında farklılıklar olmasaydı ne yaşamın tadı olur, ne de bir arada olabilirlerdi.

Erkekler ile kadınlar arasında sayılamayacak kadar çok fark var ama, erkekleri kadınlardan ayıran en önemli farklılıkları portalımıza taşıdık. Bakın bakalım kadınlar ile aranızdaki farklar nelermiş…

Ağlamak: Kadınlar erkeklerden 5 kat fazla ağlarlar. Genellikle de saat 19.00-22.00 arası.

Beyin: Erkek beyni yüzde 14 daha ağırdır. Buna karşılık kadınlarda iki yarım küre arasındaki iletişim daha iyidir. Erkek çoğu zaman beyin hücrelerinin kullanarak beceri geliştirir, kadınsa buna tenezzül etmez.19.00-22.00 arası ağlar.

Saldırganlık: Erkekler göz göre göre saldırıp fiziksel güç harcarken kadınlar sinsice ve gizlilikle saldırır ve savaşırlar.Kaybedecek gibi olurlarsa 19.00-22.00 arası ağlarlar ve durum lehlerine döner.

Sex: Erkek 10 günde ortalama 24 saat sex düşünür , kadınsa bunu düşündürmek için ellerinden geleni yapar.( Düşündüremezse 19.00-22.00 arası ağlar )

Spor: Spor konusunda erkekler kadınlardan daha hızlıdır ve dayanıklıdırlar.Kadınlar derilerinin altındaki yağ tabakası nedeniyle daha kolay yüzebilme avantajına sahiptir.Fakat bu yeteneği geliştirmek yerine boğulmayı veya kurtarılmayı tercih eder.

Alışveriş: Kadınlar alışverişe 5-7 saat kadar dayanabilirken erkekler 1-2 saatte çaresiz kalırlar.

Duyu organları: Kadınların işitme ve koklama duyuları daha güçlüdür. Bunu dedikodu ve kozmetik alanında ustalıkla kullanırlar.

Enerji harcaması: Erkekler hareketsizken vücudun metrekaresi başına 39,5 kalori yakarlar. Kadınlar ise 37 kalori. Erkeğin günlük kalori ihtiyacı 2700 kalori, kadınınki 2000 kaloridir.Erkekler bu kaloriyi işte yakarken kadınlar alışverişi tercih eder.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER