19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Erkek Estetiğinde Son Trend; Doğal Görünümlü Kas

181220131648441410155Günümüz erkekleri dış görünümlerine en az kadınlar kadar önem veriyor. Estetik vücut hatları bir çok erkeğin hayallerini süslüyor. Özellikle kaslı, bakımlı ve sağlıklı bir görünüme sahip vücut için erkekler spor salonlarından çıkmıyor. Spor ile istedikleri kaslı ve estetik görünüme kavuşan erkeklerin sayısı az değil. Ancak sporla kendi başlarına bu işi beceremeyenler ise soluğu estetik cerrahlarda alıyor. Erkeklerin plastik cerrahların kapısını en çok aşındırma sebebi ise, estetik cerrahi yöntemiyle kaslı bir vücuda sahip olmak.

Spor ve diyetle istedikleri vücut kaslarına sahip olamayan erkekler, estetik cerrahi yöntemleri uygulanarak kısa zaman içinde kaslı bir vücuda sahip olma şansı yakalıyorlar. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Esin Aksungur, erkeklerin çoğu zaman çeşitli sebeplerle istedikleri gibi kaslı vücut hatlarını elde edemediklerini, çünkü kaslı bir vücut için çoğu zaman spor ve diyetin yeterli olmadığını, böyle durumlarda ise cerrahi müdahalenin gerektiğini söylüyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor;

Vücut Şekli Nasıl Belirlenir?

Vücut şeklinde olabilecek değişiklikler bir çok faktör tarafından belirlenir. Beslenme şekli ve yaşam biçimi bu olası değişikliklerde önemli rol oynar. Ama hormonal ve genetik etkenleri de unutmamak lazım. Yani kontrol edebildiğimiz etkenler yanında kontrol edemediklerimiz de var.

Erkeklerde vücut şekillendirme konusunda yapılacak işlemleri iki etapta değerlendirmek gerekir;

1. odak noktasi kilo sorunları olmalıdır. Kilo fazlası olan hastalarda diyet programları ile 3-4 hafta gibi bir sürede istenilen yağ doku kaybı sağlanır.
2. basamakta ise daha şekilli bir vücut yaratma çalışmaları başlar.

Erkeklerde vücut şekillendirmede doğru bilinen bir çok yanlış var. Sanılanın aksine spor yapmak ve beslenme alışkanlıklarını düzenlemek tek başına yeterli olmayabilir. Genetik yapı bu noktada büyük önem taşıyor, bunun yanı sıra olası hormonal bozukluklar da değerlendirilmeli.

Bu nedenle vücudundan şikayetçi olarak kliniğimize başvuran her hastanın öncelikle metabolizması ve hormon düzeyleri inceleniyor. Tiroid hormonları gibi metabolizma hızına direkt katkısı olan hormonlarının yanında büyüme hormonu gibi vücut kas ve yağ dengesini düzenleyen hormonların düzeyleri de araştırılıyor. Özellikle yaşla beraber büyüme hormonu seviyelerindeki düşüş kas kitlesini azaltırken yağ miktarını arttırıyor. Yeni beslenme programı da tüm bu faktörler dikkate alınarak hazırlanıyor. Bu şekilde büyüme hormonu seviyeleri dengeleniyor, yağ doku miktarı azalırken kas kitlesi artıyor bu da daha şekilli bir vücut için gereken zemini hazırlıyor.

YAĞLARDAN KURTULURKEN AYNI ANDA KARIN KASLARINA SAHİP OLMAK- HERKESİN RÜYASI…

Mümkün mü?

-Tabi ki…

Her gün spor yapsak da ne yazık ki vücudumuzun bazı bölgelerinde kurtulamadığımız fazlalıklarla beraber yaşıyoruz. Vücuttaki yağ dağılımı aynen göz rengimiz, boyumuz, ten rengimiz gibi genetik olarak belirleniyor. Kimi erkeklerin karın çevresinin, kiminin kalçalarının kalın olması kimininse bacaklarının ince olması genetik profillerine bağlıdır. Bu da şu demektir; istediğiniz kadar kilo verin eğer bel bölgenizdeki yağ doku depoları genetik olarak fazla ise bu bölge vücudunuzun diğer bölgelerine oranla hep daha fazla dikkat çekecektir. Estetik cerrahi bu noktada size etkili bir çözüm sunuyor. Lokal anestezi altında bir saatten az bir sürede gerçekleştirilen uygulamalar ile bölgesel yağ dokularından kurtulmak mümkün.

KARIN KASLARINA SAHİP OLMANIN EN KISA YOLU

Son dönemde adından sıkça bahsedilen ve yıllardır güvenle uygulanan liposhaping yöntemi yağ dokunun şekillendirilmesidir. Bu yöntemle yağı fazla olan yerden alıp eksik olan bölgelere enjekte etmek mümkün. Etkileyici bir erkek vücuduna bakarsak; akla belirgin göğüs ve kol kasları, ince bir bel ve kaslı görünümlü karın gelir. Bu durumda şekillendirme yapmak istediğimiz bir hastada karın ve bel bölgesindeki fazla yağ dokularını alarak bu yağların göğüs, kol ve bacak gibi alanlara enjektesi sağlanır. Böylelikle kaslı görünüm efekti ile çekici bir vücut yaratılır.

3 SAATTE KAS GÖRÜNÜMÜ

Enerji transferini mümkün kılan yeni nesil liposuction yöntemlerinin gelişimi ile inceltilen alanlarda da istediğimiz şekli elde etmek mümkün. Bugün artık cilt eski liposuction tekniklerine göre çok daha fazla inceltilebiliyor bu da özellikle karın gibi bölgelerde alttaki kas efektlerini cilde yansıtmamızı sağlıyor. Üstelik bu uygulama herhangi bir kesiye ve dolayısıyla ize gerek olmadan 2-3 saat içinde gerçekleşiyor. Hastaların normal hayatlarına dönüşleri de bir o kadar hızlı oluyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER