19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Erkek Arkadaşınızın Yanında Sakın Bu Potları Kırmayın

02bf140_oKadınların bir çoğu gerekli gereksiz çok konuşmayı sevdikleri için, sık sık pot kırmaya da meyillidir. Bu nedenle gün boyu kırdıkları potun haddi hesabı yoktur. Hatta o kadar ki, pot kırmak bir kadın davranışı olarak etiketlenmiştir.

Dilinize sahip çıkamayıp çok pot kıran türden bir kadın olabilirsiniz. Etrafınızdaki insanlar sizin bu halinize alışmış ve yadırgamıyor olabilir. Kırdığınız potları telafi yollarını da öğrenmiş olabilirsiniz. Bu nedenle pot kırmak etrafınızdaki insanlarla olan ilişkilerinizi etkilemiyor olabilir. Ancak, bir sevgiliniz varsa ve kaybetmek istemiyorsanız, onun yanında ağzınızdan çıkacak olan kelimeleri özenle seçmeniz gerekiyor. Onunla beraberken de pot kırmaya devam ettiğiniz taktirde, sizden soğumasına ve uzaklaşmasına sebep olabilirsiniz. Özellikle de bazı konularda kırdığınız potlar onun için rencide edici ya da itici olabilir. Çok konuşma huyundan vazgeçemiyor ve çok pot kırıyorsanız da en azından aşkınız ve beraberliğiniz için önem taşıyan bazı hususularda pot kırmamaya dikkat etmelisiniz.

Erkek Arkadaşınızın Yanında Sakın Bu Potları Kırmayın

– Eski sevgilim de aynısını yapardı

Bu arzu edilen bir korelasyon (ikisinin de kapıyı sizin için açması) ya da hoşa gitmeyen bir ortaklık (ikisinin de gereğinden az duş alması) olsun, erkek arkadaşınız eski sevgiliniz hakkında hiçbir şey duymak istemez.

– Evlendiğimizde ve çocuklarımız olduğunda

Sevgilinizi gerçekten seviyorsanız, evlendiğinizi ve çocuklarınız olduğunu hayal etmeniz doğal. Hatta bazı zamanlar birlikte olduğunuz insanla o kadar ilgilisinizdir ki bu tür fanteziler için erken olsa bile kendinize engel olamazsınız.

– O kızın güzel olduğunu düşünüyor musun?

Böyle bir soru sorduğunuzda, erkek arkadaşınız hiç şansı olmadığını bilir. Eğer ‘evet’ dese, muhtemelen kıskanacak ve sinirleneceksiniz (ona belli edin ya da etmeyin ya da etmediğinizi sanın). Hatta muhtemelen olumlu cevabını benden daha mı güzel?” sorusu takip edecektir.

– “Ben iyiyim” ya da “Boş ver”

Yüzünüzden okunuyor. Ve son yarım saattir ağzınızdan tek kelime çıkmamış olması cabası. Elinizde kırarcasına tuşlarına basarak kanal değiştirdiğiniz uzaktan kumanda da bir diğer ipucu. Ama size nasıl olduğunuzu sorduğunda “İyiyim” diyorsunuz. Bu noktada, erkek arkadaşınız saçını başını yolmak isteyecektir. Pasif agresif tavırlar kimseye yardımcı olmaz.

– Her şeyi bir kez denerim

Bunu gerçekten ve gerçekten inanarak söylemiyor iseniz onun ümitleri ile oynuyor olabilirsiniz, sakın!

– Kalçamdan nefret ediyorum

Eğer sizi çekici bulmasaydı, sizinle en baştan birlikte olmaya başlamazdı, hikayenin sonu! Kendinizi karşısında güvensiz hale sokmanız, bilmiyorsanız diye söyleyelim, nefret ettikleri bir şeydir.

– Annenden nefret ediyorum

Arkadaşları, kız kardeşleri, babası hatta köpeği… eğer birisini ya da şeyi gerçekten severse, sakın ondan nefret etmeyin. Hayatındaki herkesle iyi geçinemeyebilirsiniz ama önemsediği insanlarla ilişkilerinizde elinizden geldiğince diplomatik olmaya çalışın. Onlarda neler gördüğünü fark etmek için açık görüşlü ve önyargısız olun(belki sizin hemen fark edemediğiniz şeyler).

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER