19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Erkeğinizi Aldatırken Yakalarsanız Ne Yapmalısınız?

8486581680Aldatılmak kadar kötü bir duygu yoktur dünyada. Hele ki; sevdiğiniz, güvendiğiniz erkek tarafından aldatılmışsanız kahrolursunuz. Erkekler de aldatılırlar ama kadınlar daha çok. Aldatılmak kavramı kadınlarla, aldatmak kavramı erkeklerle eşleştirilir hep. Bu nedenle, bir erkek ne kadar güvenilir olursa olsun, kadınların erkeklere karşı aldatma konusunda az da olsa kuşkuları vardır her zaman. Erkeklerin de bir nebze de olsa aldatma ihtimalleri tabi..

”Benim başıma gelmez” demeyin. Bir kadınsanız düşük ihtimal bile olsa siz de hayatınızın bir döneminde aldatılabilirsiniz. Hiç bir kadının aldatma gibi çirkin bir davranışa maruz kalmasını istemeyiz ama ola ki aldatılırsanız ne yapmalısınız? Aldatma belasını nasıl kolayca atlatabilir, erkeğinizi nasıl geri alırsınız? İşte cevapları…

– Bebek gibi ağlayın

Sevilen ve güvenilen biri tarafından ihanete uğramak, ölüm kadar acı gelir insana. Kendinizi ağlamamak, bağırmamak için sıkıyorsanız bundan vazgeçin. Gidin yatağınıza yatın ve istediğiniz kadar bağırın, ağlayın. Çünkü o sırada hem öfkeli hem de üzgün bir ruh hali içindesiniz. Yani ağlamanız oldukça normal bir durum. Bunun zor bir süreç olduğunu kabul edin ve kendinize yas tutmak için zaman tanıyarak ağlamanıza devam edin.

– Öfkeniz geçene kadar konuşmayın

Şoke oldunuz, kırıldınız, öfkelendiniz. Her ne kadar ona bağırmak ve Facebook’ta onun hakkında yorum yapmak cazip gelse de, siniriniz geçene kadar ona karşı ya da onunla ilgili başkalarına herhangi bir şey söylememek en iyisi olacaktır.

Stres seviyeniz yüksek olduğunda daha mantık dışı davranabilirsiniz ve sonradan pişman olacağınız şeyler söyleyebilirsiniz. Dolayısıyla öfkeniz geçene kadar onunla konuşmayın.

– Kendinize bakın

İtiraf edin: Kalp acısını dindirmek, çikolataların içine gömülmek demek değil mi sizin için?

Ancak aldatılmanın yarattığı hüzünlü ve öfkeli durumdan kurtulmak için biraz da sağlıklı şeyler yapmalısınız. Dinlenin, daha faydalı yiyecekler yiyin, egzersiz ve hatta meditasyon yapın. Eğer hala öfkeliyseniz ve üstüne bir de krizler geçiriyorsanız, bu durumla baş etmeniz daha da zorlaşacaktır. Kalbinizin acısına iyi gelecek başka şeyler de bulmalısınız.

– Detayları öğrenin

Acınızı dindirmek için onunla bir defalığına karşı karşıya gelip ihtiyacınız olan tüm bilgileri kendisinden edinmek, bu sorunu atlatmanız ve yolunuza devam etmeniz için size yardımcı olabilir.

“Nerede tanıştınız?” “Ne zamandır sürüyor?” “Bizim yatağımızda mı aldattın?” gibi sorular sormanız gayet doğal. Aksi takdirde bunları sormadığınız için kendi kendinize işkence edebilirsiniz. Ancak her detayı da bilmeniz gerekmiyor. ”Benden güzel mi, seksi mi, daha mı iyi?” gibi kıyaslayıcı sorularınıza verilen cevaplar dürüst yanıtlar olursa, bu sizin için daha da yaralayıcı olabilir. Dolayısıyla yaranız kapanmayacağı için böyle sorular sormamak en iyisi.

– Paylaşırken dikkatli olun

Kadınlar olarak, paylaşmak doğamızda var. Bu, bizlerin yas sürecini atlatmamızın araçlarından biri.

Ancak öğrendiğiniz en üzücü detayları bile herkesle paylaşmak, ileride birlikte devam etmeye karar verdiğiniz zaman bir gün size geri dönebilecek sözler sarf etmek anlamına da geliyor. Bu yüzden detayları sır olarak saklayabilecek ve sizi yargılamadan teselli edebilecek bir iki arkadaşınızdan başka kimseyle paylaşmayın.

Eğer sizi aldattığını herkese söylerseniz, kaçınılmaz olarak onun hakkında bir fikir edinmelerine sebep olacaksınız. Böylesi bir durumda onu affetseniz bile, ileride hep savunmak zorunda kalacaksınız.

– Sherlock Holmes olmayın

Eğer ilişkinize devam etmeye karar verirseniz, eski telefon ve kredi kartı faturalarını, e-mail’leri karıştırmak ya da gelecek konuşmaları takip etmek hiçbir işe yaramayacak. Böyle davranmak ancak daha sağlıksız ve anlamsız davranışlarda bulunmanıza sebep olabilir.

Casusluk yapmanın tehlikesi, bir şeyler bulana kadar mutlu olamamanızdır. Bu, sadece sağlıksız bir davranış değil, aynı zamanda bir şeyler yakaladığınızda en baştan acı çekeceğiniz anlamına da gelir.

– Terapiye gidin

Kız arkadaşlar harikadır. Sizi desteklerler ve onlara yaslanıp bu kötü zamanları atlatabilirsiniz. Ancak size sadık olsalar da, her konuda yardımcı olamayabilirler ve hatta biraz önyargılı da davranabilirler.

Birkaç seans bile olsa objektif ve profesyonel bir terapistten yardım alarak, bazı şeyleri daha açık görebilirsiniz. Eğer ilişkinizi bitirmeye karar verirseniz de, profesyonel bir yardımla bu durumun sonuçlarını daha çabuk atlatabilirsiniz.

– İçkiye dikkat edin

Biraz alkol kalp kırıklığına iyi bir ilaç olabilir belki. Ancak çok fazla alkol, depresan etkiye sahiptir ve sizi öncekinden daha çok ağlamaklı hale getirebilir.

Ayrıca fazla alkol, düşüncelerimizi kontrol etmemizi de zorlaştırır. Aşırı alkol aldığınızda birkaç bardaktan sonra sevgilinizi arayıp ağlamak ve bağırmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Bu duruma düşmemek için çok fazla alkol tüketmeyin veya yanınızda arkadaşlarınız varsa sizi engellemeleri için onları önceden uyarın.

– Film izleyin

Kendinizi filmlere kaptırdığınızda başkasının hikayesine odaklanır ve kendi hikayenizi unutursunuz. Sürekli aldatılmanızla ilgili konuşmak, bu olaydan bahsetmek stres seviyenizi yükseltir. “Ben değersizim, başka sevgili bulamayacağım, yalnız öleceğim” gibi düşüncelere kapılabilirsiniz.

Ancak bir film izlediğinizde stres seviyeniz düşer. Film bittiğinde ve yeniden düşünmeye başladığınızda negatif düşüncelerinizi kontrol etmeye çalışmalısınız.

– Kick boks yapın

Bir süre ağır bir torbayı yumruklamak, kafanızı boşaltmanıza ve kendinizi iyi hissetmenize yardım edebilir. Torbanın üstünde kızgın olduğunuz kişinin yüzünü hayal edin ve yumruklarınızı sallayın. Bu şekilde bütün öfkenizi, sinirinizi ve mutsuzluğunuzu atacaksınız çünkü egzersiz, bakış açınızı değiştirir.

Vücudumuz egzersiz sırasında kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan endorfin hormonu salgılar. Böylece kendimize olan güvenimiz artar ve her şeyi pozitif görmeye başlarız. Tabii ki aldatıldığınız için memnun olmayacaksınız ama henüz hayatınızın da sonu gelmedi, unutmayın.

– İyileşme sürecinde sabırlı olun

Aldatılmanın en kötü yanı şu ki, sizin bir hatanız olmadan hayatınız alt üst oluyor. Yine de şanslı olduğunuzu unutmamak gerek, çünkü zaman üç-dört ay içerisinde bütün yaraları iyileştiriyor. Tabii ki çok acı duyduğunuz anlar da yaşayacaksınız, hayat hiç de kolay değil sizin için. İyi günleriniz de olacak, kötü günleriniz de. İyileşmek sadece zaman alacak ve bu sürede sabırlı olmanız gerekiyor.

– Affedin

Evet, onu affedin diyoruz, şaşırmayın. Şimdi imkansız gözükse de, bunu yaptığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Affetmek, ona vereceğiniz bir hediye değil, aksine kendinize bir hediye olacak. Ayrıca onu affetmek, size yaptığını unutacağınız ya da uzlaşıp barışsanız da yeniden aynı şeyleri yapmasına izin vereceğiniz anlamına da gelmiyor.

Yaptığını affetmek, sadece öfkeniz ve kırgınlığınızdan kurtulmak demek olacak. Yine de üzüntülü ruh halinden çıkamayabilirsiniz. Ancak onun yaptığı bir şey yüzünden ömrünüzün geri kalanı boyunca üzgün ve perişan olmak istemezsiniz. Acınızın gitmesine kendiniz için izin verin, onun için değil.

– Kalmaya ya da gitmeye karar verin

Kuşkusuz bu en zor kararlardan biri. Bir yandan onu hala seviyor olabilirsiniz, diğer yandan da ona tekrar güvenmek konusunda kuşkularınız olabilir. Eğer onun sizden ayrılıp ayrılmak istemediğinden emin olamıyorsanız ya da ayrılma konusunda sizin kendinize dair aklınızda soru işaretleri varsa, şu üç soruyu kendinize sorarak kalmaya veya gitmeye karar verebilirsiniz:

1- Sizi aldatmadan önce ilişkiniz ne kadar iyiydi? Aldatması büyük bir hata mıydı, yoksa üst üste gelen ufak tefek sorunların en sonuncusu muydu?
2- Pişman mı? Yaptığı şey konusunda laubali mi yoksa hatasını düzeltmek için çabalıyor mu?
3- Onu affedebilir misin?

Arada bile olsa rahat davranamayacak ve yolunuza eskisi gibi devam edemeyecekseniz, bu ilişkiyi sürdürmeyin. Bu, ikinize de işkence gibi gelecektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER