23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Erkeğin Suyuna Nasıl Gidilir?

erkekler-bu-sac-modellerini-seviyor_haber_1750426Bir erkeğin suyuna gitmek deyince, farklı algılayıp, ”neden ben? çok lazımsa o benim suyuma gitsin” diye düşünebilirsiniz. Oysa ”erkeğin suyuna gitmek” tabiri, kalkın köle olun, yatın kalkın evinizdeki erkek ne derse onu yapın” demek değildir. Erkeğin suyuna gitmek; ona kul köle olmak ya da geyşalık yapmak anlamını da taşımıyor. Erkeğin suyuna gitmek; evlilik ya da aşk ilişkinizin sağlığı, bağlarınızın güçlenmesi açısından dozunu kaçırmadan zaman zaman onun istediği ya da sevdiği gibi davranmak, ona kendini iyi hissettirmek anlamını taşıyor. Siz erkeğinizin suyuna giderseniz, ondan da aynı karşılığı göreceğinize emin olun. Bütün mutlu beraberliklerin sırrı, erkek ve kadının karşılıklı olarak zaman zaman birbirlerinin istediği gibi davranmasında saklıdır.

Erkeğin suyuna gitmek, ona aile ortamında erkek olduğunu hissettirmekle başlar. Bir erkeğe, erkek olduğunu hissettirmek, onun kendini iyi hissetmesini sağlar. Kendini iyi hisseden bir erkek de, karşısındaki kadına aynı lütufkâr davranışlarıyla bunun karşılığını muhakkak verir.

Amerikalı ilişki koçu David Wygant, Türk erkekleri üzerine yaptığı araştırmalarda; hangi kategoriye giren bir erkek olursa olsun, Türk erkeğinin bir maçoluk tarafının olduğuna dikkat çekmektedir. Yani araştırma sonucuna göre, Türk erkek modeli maçodur. Ya da bir yanı muhakkak maçodur. Emek harcanarak kurulmuş rakı masalarında demlenmeye ya da futbol maçı izlemeye bayılır. David Wygant, bir de Türk erkeklerinin kadının bir adım önünde yürümeye, ona rehberlik etmeye ve sevdiği kadın tarafından pohpohlanma duygularına dikkat çekiyor.

Bu nedenle, erkeğinize ihtiyacınız olduğunda ondan yardım istemekte çekinmeyin. Emin olun memnun olacak ve istediğinizden çok daha fazlasını verecektir. Ona zaman zaman istediği gibi rakı sofraları hazırlayak jest yapmanız ya da futbol maçı heyecanına ortak olmanız kendinizi ezdirmeniz anlamını taşımıyor.

Daha başka nasıl pohpohlayıp suyuna gidebilirim diyorsanız; işte size 7 ipucu daha…

1- ARKADAŞLARINA VE AİLESİNE İYİ DAVRAN!

Ailesine kibar, arkadaşlarına sempatik görünmelisin. Ama bu her dakika çat kapı ziyarete gelebilirler anlamına gelmez! Aradaki çizgiyi çok iyi ayarlamalısın. Seni sevmeli ve saygı duymalılar fakat fazla yüz göz olursan, bu sefer de seni yönlendirmeye çalışabilirler…

2- DOMESTİK TANRIÇA!

Arada bir gömleğini ütüleyip en sevdiği yemeği yapabilirsin. Ama yine de abartıya kaçma, yoksa bu durumdan faydalanmak isteyebilir, erkekler arsızdır! Sonra bir bakmışsın her akşam yemek pişiriyorsun.

3- KISKANIYORMUŞ GİBİ YAP!

Erkekler ara sıra kıskanılmayı sever. Bunu yaparken asla dır dır edip bunaltmamaya özen göster ama ona kıskandığını ve ihtiyaç duyduğunu da hissettir. Pişman olmayacaksın!

4- POHPOHLAMA SANATI

İltifatlar çok etkilidir. Ona masajda, sekste, mutfakta ve her yerde çok iyi olduğunu bol bol hatırlat. Bu şekilde şevkini ikiye katlayacaksın. Kesinlikle işe yarıyor!

5- EVDEKİ TAMİR İŞLERİNİ ONA DEVRET!

Bırak akan boruyu kendisi tamir etsin. Sakın tesisatçıyı arama! ‘The Secrets Of Happy Families: Eight Keys to Building a Lifetime of Connection and Contentment’ kitabının yazarı Scott Haltzman, bu tür durumlarda dışarıdan yardım çağırmakta ısrar eden kadınların çok sinir bozucu olduğunu söylüyor. Bırak o uğraşsın ama bitirmesi için biraz zaman tanı ki fazla oyalanmasın…

6- HAFTA SONU PLANINI YAPMASINA İZİN VER!

Onun sevdiği şeyleri yapın. Mesela önce atış poligonuna gidip ardından ocakbaşında kebap yiyebilirsiniz.

7- TAVSİYE SOR!

Şehrin içindeki en kestirme yolları bulmak gibi bir kabiliyeti varsa, bu konuda mutlaka ona danışmalısın. Buna bayılacak ve yolu tarif ederken keyiften dört köşe olacak. (Biliyoruz, aslında erkekler en uzun yolları tercih edip kaybolmayı ve “kimseye sormadan” yolu bulmayı iş edinmişlerdir ama ara sıra buna göz yummalısın!)

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER