18.2 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 14, 2021

En Ucuz 10 Tatil Ülkesi


Hindistan

Hindistan’da bu iş hem ucuz hem de kolaydır. Hatta dünya üzerinde bu tatil türünün en ucuz yapılabildiği yerdir. Yiyecek, konaklama ve ulaşım diğer ülkelere göre oldukça ucuzdur. Backpackerlar (sırt çantalı turistler) için ucuz hosteller şehrin her yerinde mevcuttur ve birçok tur rehberi size yardım etmek için ellerinden geleni çok ucuza yapar. Hindistan’a tatile gitmek, sıcak su veya klima gibi lükslerden vazgeçip, değişik insanları ve yerleri görmeyi seçmek demektir.


Fas

Bir sürü kum, develer ve kına eşittir benzersiz bir eğlence. Fas ev rahatlığınızı geride bırakıp temel ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız kutsal bir yerdir. Her yerde elektrik ve su bulamayabilirsiniz. Otellerde sıkıntı yok tabi. Kültürlerini öğrenmek için, turistik yerleri görmeniz yeterlidir.


Brezilya

Rio de Janeiro gibi yerler çok turist çeker ama burada sizin bilmediğiniz daha ne kadar çok görülmesi gereken yer var. Porto Alegre’deki Aparados da Serra Milli Parkı’nı görebilirsiniz. Otobüsler sizi şehirden şehre kolaylıkla götürecektir. Portekizce bir konuşma kılavuzu sayesinde işleri daha da kolay hale getirebilirsiniz. Ayrıca Amazon ormanlarına girmek için de zaman ayırmayı unutmayın.


Bali

Endonezya’nın gururu ve neşe kaynağı Bali, ucuz ve eğlenceli bir tatil isteyen backpacker’ların değişmez adresi. Tropik ormanlar, upuzun plajlar, mağaralar, volkanlar ve yerliler için buraya akın akın gelir turistler. Öğrenciler için gezmek ve diğer öğrencilerle tanışmak çok kolay. Çok güzel müze ve galerileri olan Bali’de bir akşam yemeği esnasında Bali dansı yapabilirsiniz.


Portekiz

Portekiz Akdeniz’in tadını İspanya veya İtalya’da olduğu gibi pahalıya almayacağınız bir yerdir. Burada 1 dolarınız bile çok fazla getirisi olduğunu göreceksiniz. Ulaşım da oldukça ucuzdur. Metro hattı bütün önemli şehirlere erişim sağlamaktadır. Taksiler diğer Avrupa ülkelerine nazaran çok ucuz. Algarve’de güzel bir plaj keyfi yapabilirsiniz. Portekiz’de gideceğiniz en pahalı yer olabilir ama diğer plajlara göre oldukça ucuz.


Peru

Peru gerçekten ziyaret edilesi bir yerdir. Ucuz bir yer arıyorsanız Peru’yu kesinlikle rotanıza eklemeniz gerekir. Yağmur ormanları, harabeler ve plajlarla dolu. Lima ziyaretinize başlamak için ilk durağınız olabilir. Ayrıca burada pek fazla plan yapmanıza gerek yok. Bir harita, biraz İspanyolca ve bir çift dağ ayakkabısıyla, hayatınızın deneyimini yaşayabilirsiniz.


Hırvatistan

Hırvatistan turu size pahalı bir yerdeymişsiniz hissi verebilir. Ama Avrupa’nın diğer şehirlerinin aksine burada kaliteli eğlenceyi ucuza alabilirsiniz. Hele bir de sırt çantanızla gidiyorsanız sizden iyisi yok. Hosteller ve ucuz restoranlar şehrin her yerinde. Otelde kalmayı düşünmeyin. Diğer öğrencilerle birlikte hostelde kalabilirsiniz. Ayrıca yazın gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka Dubrovnik’e uğrayın. Temmuz ayı boyunca kutlanan bir festivale katılabilirsiniz.


Meksika

930’da kent 200 km²’lik bir alan kaplıyordu ve nüfusu 1 milyondu. 1970’te, yüzölçümü 650 km²’ye, nüfusu 8 350 000’e ulaştı. 1982’de 800 km²’lik bir alana yayılıyor ve 15-17 milyon insanı barındırıyordu. 1990’da ise, bütün kontrol çabalarına karşın, merkezde nüfus 8 236 900 idi. Yerleşim alanındaki 13 636 127 nüfusuyla Meksiko, dünyanın en büyük ve en kirli kenti haline gelmişti. Kentteki yüksek doğum oranının yanı sıra kırsal kesimden ve başka kentlerden göç edenler nüfustaki hızlı artışta rol oynamaktadır.


Yunanistan

Dünyanın en eski ve en sağlam kültürlerinden biridir. Turist cenneti de denebilir. Atina gibi birçok şehir, tarihi eserler, cazibesi, yemekleri ve eğlence hayatıyla turistleri çekmektedir. Yunanistan’a gelmek için en uygun zaman yaz mevsimidir. Her yer turistlere açıktır yazın. Harabelerden çok güzel plajlara kadar birçok yere gidebilirsiniz üstelik çok ama çok uygun fiyata…


Sri Lanka

Sri Lanka’nın merkezlerinden biri olan Colombo, burada ziyaret edilecek en popüler şehirdir. Sri Jayewardenepura Kotte asıl başkenttir ve burası da ziyaret edilmelidir. Colombo’daki Buda Heykelleri ve Galle Face Green Promenade görülmeye değerdir. Sri Lanka’ya geldiğinizde sanki başka bir zaman dilimine gelmişsiniz gibi hissedeceksiniz. İnsanlar oldukça dost canlısı ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için ellerinde geleni yapar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN YENİ MAKALELER