10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

En Sık Görülen 13 Rüya ve Anlamları

Bir türlü gizemi çözülemeyip nasıl olduğu bilinmese de rüyalar hayatımızın bir parçası. Bugüne kadar ”ben hiç rüya görmüyorum” diyen bir insan çıkmamıştır ve herkes rüya görür. Rüyalar, yıllardır üzerinde çalışılan, çözümü beklenen ilginç konulardan bir tanesidir. Ancak ne yazık ki bugüne kadar sırrına vakıf olunamamıştır.

Rüyalar ile ilgili yorumlar ve görüşler bilim adamlarının her birine göre değişiyor. Rüyaların, bilinçaltı meselelerin uykudaki yansıması olduğunu söyleyen de var, geleceğe dikkat çeken uyarı işareti olduğunu düşünenler de. Ama ne düşünülürse düşünülsün, rüyalarla ilgili edinilen bilgiler hâlâ sınırlı.

Rüyalarla ilgili en son çalışmalardan bir tanesini paylaşmak istiyoruz. Avustralyalı psikolog Ian Wallece, 30 yıllık kariyerinde danışanlarına analiz ettiği 100 bin rüya içinde en sık rastladığı 13 rüyayı ve anlamlarını araştırdı işte o 13 rüya:

1- Rüyada Bir yerde kapalı kalmak

Eğer bu tip rüyaları sık sık görüyorsanız, hayatınızda yolunda gitmediğini hissettiğiniz bir şeyler var demektir. Ya yanlış meslek seçimi yapmışsınız ve kariyerinizde ilerleyemediğinizi hissediyorsunuzdur ya da birilerinin hayatınızı özgürce yaşamanıza engel olduğunu düşünüyorsunuzdur. Ayrıca istediklerinizi yapmanızı engelleyen borçlarınızdan bunalmış olduğunuzu gösterir.

2- Rüyada Boğulmak

Eğer sık sık rüyanızda boğulduğunuzu, bir dalganın sizi alıp götürdüğünü ya da büyük bir su kütlesinin üstünüze döküldüğünü görüyorsanız, hayatınızda sizi çok bunaltan bir şeyler var demektir. Siz ya hayatınızın kontrolünüzden çıktığını hissediyorsunuz, ya da geleceğe dair umutsuz bir ruh hali içindesiniz.

3- Rüyada Yavaş hareket etmek ya da felç olmak

Rüyanızda çok yavaş hareket ettiğinizi ya da felç kaldığınızı görüyorsanız eğer, ya bu süreçte büyük zorluklarla karşı karşıyasınızdır ya da hayatınızda bir türlü gelişme gösteremediğinizi hissediyorsunuzdur.

4- Rüyada Geç kalmak

Kişi sorunları sürekli ertelediği ve başka uğraşlarla ilgilendiği için bu uğraşıların onu hiçbir yere taşımadığını ifade eder.

5- Rüyada Evde bilinmeyen bir oda keşfetmek

Rüyada ev kişiyi, evin odaları da kişinin karakter ve tavırlarını sembolize eder. Bilinmeyen bir oda ise, şans getiren bir olasılık doğacağını gösterir.

6- Rüyada Arabanın kontrolünü kaybetmek

Özellikle iş hayatındaki gidişat üstüne düşünen kişinin koşullarındaki aksaklıkları ifade eder. Ani bir kaza yapmak, kaçınılmaz bir sözleşme yapılacağını veya ayrılık geleceğini gösterir.

7- Rüyada Düşmek

Otokontrolü kaybetme korkusunu temsil eder. Kişiyi ağırlaştıran sorumlulukları akışına bırakması gerektiğini gösterir.

8- Rüyada Uçmak

Uzun zamandır yük olan durumlardan kişinin kurtularak kuş kadar özgürleştiğini gösterir.

9- Rüyada Sınava hazırlıksız yakalanmak

Her görev için tam donanımlı hazırlanan kimsenin en küçük bir olasılık için bile endişelenmesini gösterir. Endişeye sebep olan başkaları değil, rüyayı görenin kendisidir.

10- Rüyada Toplum içinde çıplak kalmak

İşte veya ilişkide, savunmasız ve patlamaya hazır bir hali gösterir.

11- Rüyada Tuvalet bulamamak

Açıklama ihtiyacında olup dile getirilemeyen konuya işaret eder. Tuvalet kuyruğu varsa, kişi başkalarının ihtiyaçlarını kendisinden önde tutuyordur.

12- Rüyada Diş düşmesi

Dişler yalnızca gülerken veya ısırırken ortaya çıkar. Diş, özgüven kaybına uğranan bir durumu temsil eder.

13- Rüyada Kovalanmak

Kaçmaya çalışılan şey kişinin kendisine ait bir düşüncedir ve bundan kaçması mümkün değildir. Kovalanmak, yüzleşmekten korkulan bir durumu ifade eder.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER