6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

En Kötü Güzellik Alışkanlıkları

Portrait of a sexy woman with brushBütün kadınlar güzel olabilmek için kendi imkanları doğrultusunda ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Çünkü kadınlar için güzel olmak ve bakımlı görünmek çok önemlidir. Kadının mayası, doğası budur. Bir kadının bakımlı olmak istemesi ve çaba harcaması doğal bir şey. Ancak, bazen kadınlar, güzel ve bakımlı olmak adına öyle yanlış alışkanlıklar ediniyorlar ki, bu yanlışlıklar yüzünden bırakın güzel olmayı; farkında olmadan güzelliklerine gölge düşürüyorlar.

Bu kötü duruma düşmemek ve lüzumsuz güzellik sıkıntıları yaşamamak için, bazı alışkanlıkları gözden geçirmek ve bilinçli davranmak, güzelliğine düşkün her kadın için çok önemli.

İşte o en kötü güzellik alışkanlıkları…

– Sivilce Sıkmak

Sivilce, hemen hemen her kadının zaman zaman başına gelen bir şey. Hele ki cildiniz yağlıysa. Kadınların yaptığı en büyük hata ise, bu sivilceleri sıkmak. Sivilceler sıkıldığında, bakteriler cilde dağılarak, yaralara ve kalıcı izlere sebep olabilirler. Eğer sivilceler, ciltte rahatsız edecek boyuttaysa, uzman bir hekimden yardım alınarak sivilce sorunu rahatlıkla çözümlenebilir.

– Kirli Makyaj Fırçası

Kullanılan kirli bir makyaj fırçası, makyaj malzemelerinin gereği gibi kullanılmasını engeller. Aynı zamanda da ciltle temas ettiğinden üzerinde bakteri oluşumu meydana gelir. Böyle kirli fırçaların kullanılmasını bakterilerin yayılmasına neden olarak cilt sağlığına zarar verir.

– Güneşlenme

Usulüne uygun ve gereği kadar güneş ışınlarının alınması hem genel sağlık hem de cilt sağlığı açısından önemlidir. Ancak, aşırı derecede UV ışınlarına aşırı maruz kalmak size hayal edebileceğinizden daha çok zarar verebilir. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmanız cildinizin kırışmasına, sarkmasına ve hatta cilt kanserine bile yol açabilir. Bu sebeple hem güneş koruyucu kremler kullanmalı hem de uzun süre aşırı güneşlenmeden kaçınılmalı.

– Saçlara Lastik Bant Kullanma

Lastik bantlar sıcak ve nemli bir gün de hayat kurtarıcı gibi gibi görünse de, saçınıza zarar verebilir. Lastik şeklinde olması saçlarınızın kırılmasına, sıkışarak yıpranmasına neden olur. bunun yerine kumaş kaplı, geniş saç bantlarını tercih edebilirsiniz.

– Saçı Islak Havlu İle Sarmak

Ne kadar saçlarınızı güçlendirici şampuan ve bakım kremi kullanırsanız kullanın, eğer ıslak saçlarınızı havlu ile sarma alışkanlığınız varsa, saçlarınız kırılacak ve hasara yol açacaktır. Eğer saçlarınızın yıpranmamasını ve saç tellerinizin kırılmamasını istiyorsanız, onlara nazik davranmalı ve geniş dişli tarak tercih etmelisiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER