2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

En Kötü Evlenme Nedenleri

evlenmek-icin-nedenler Bir evliliğin en güzel nedeni aşktır. Aşk üzerine kurulan evlilikler, en başarılı evliliklerdir. ”Evlenmenin aşk dışında nedeni olur mu?” demeyin, olur…

Evlilik kurumu, aşk üzerine inşa edilirse çok güzel olur. Ancak, her evlilik aşk sebebiyle gerçekleşmemektedir. Özellikle bizim ülkemizde çiftlerin yaptığı evliliklerin aşk dışında bir çok farklı nedeni var. Ama bu nedenlerden bazıları var ki, ”gerçekten bu sebeplerden dolayı evlenilir mi?” diye insan üzerinde düşünmeden edemiyor. Çünkü kimisi saçma, kimisi gereksiz kimisi ise soru işareti.

Yapılan araştırmalara göre, evlilik nedenleri içinde en kötü olanlar belirlenmiş. Biz, sizlerle bu en kötü seçilen evlilik nedenlerini paylaşmak istiyoruz. Zaten çoğu günlük hayatta etrafımızda tanık olduğumuz türden nedenler. Gelin isterseniz bir de hep birlikte bakalım..

– Eşcinsel Olmadığını İspatlamak; Belli bir yaşa kadar evlenmemiş kişilere, ”acaba karşı cinse ilgi duymuyor mu?” gibilerden laf dokundurmaları olabilir. Yanlış anlaşıldığını düşünen bir kişinin cinsel tercihini hem başkalarına hem de kendisine ispatlamak için evlenmesi büyük hatadır.

– Analı-Babalı Büyüsün; Çocuğunun, anne ve babalı iki ebeveynli bir evde sevgi ortamında yetişmesini istemek bir anne için çok doğal bir düşüncedir. Ancak en doğrusu, karşısına doğru bir partner çıkana kadar beklemektir.

– Aile Büyüklerini Mutlu Etmek; Evlilik çağına gelmiş bir kişi, kadın olsun erkek olsun anne baba başta olmak üzere aile büyükleri tarafından evlenmesi hususunda sürekli taciz edilir. Sırf ebeveynleri mutlu etmek için, uygun olmayan kişiyle verilmiş evlilik kararı doğru değildir. Kim ne kadar taciz ederse etsin, yapılması gereken en iyi şey, doğru insanın çıkmasını beklemektir.

– Baba Ocağından Kurtulmak; Bizim toplum yapımızda, kişi evlenene kadar aile baskısı ve otoritesi tam gaz devam eder. Aile baskısından sıkılmış biri için, acele verilmiş bir evlilik kararı, çıkış yolu olarak görülmemelidir. Bir ev arkadaşıyla ayrı bir eve çıkmak daha mantıklıdır.

– Hamileyim; Evlilik dışı meydana gelmiş hamilelik ürkütücüdür. Hele de yalnız hamilelik daha ürkütücü gelir. Ancak böyle durumlarda, panik içinde aceleyle alınan evlilik kararlarının sonucu her zaman kötü olmuştur.

– Kariyer Desteği; Bazı meslek gruplarında kariyer edinmek açısından evli olmak avantajlıdır. Sırf kariyer edinmek için imza atmadan önce yine de düşünmek gerekir. Bu şekilde yapılan bir evlilik kötü gittiğinde kariyerin durumu ne olur?

– Herkes Evleniyor; Tüm arkadaşları evlenen bir kişinin ”niye ben evlenemedim?” düşüncesiyle hareket etmesi son derece yanlış bir davranıştır. Zamanı geldiğinde hakedilen aşk mutlaka kişiyi bulacaktır. Doğru olan onu beklemektir.

– Bebek Yapmak; Yaş gidiyor bir an önce anne ya da baba olmalıyım telaşı ile yapılan evlilikten pek hayır çıktığı görülmemiştir.

– Masallardaki Düğün; Şaşalı bir düğünün merkezinde olmak, gelinlik giymek kuşkusuz çekici bir düşünce. Ama arkasından ömür boyu aşk ve mutluluk gelmeyecekse, neye yarar?

– Yapman Gereken Buymuş; Genç kızlar eninde sonunda evlenmeleri gerektiği bilgisiyle yetiştirilir. Boşver bunları. Yetişkin bir kadınsın, ne istiyorsan onu yap.

– Borçtan Kurtulmak; Birikmiş kredi kartı borçları, sonu gelmeyen taksitler, icra memurlarının kapıya dayanacak olması… Paralı bir erkekle evlenmek, bataktan kurtulmanın en kısa yolu gibi görünebilir. Ama mutluluğun parayla satın alınamadığı gerçeği günümüzde hâlâ geçerli.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER