7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Dünya Kadınlarının Güzellik Formülleri

6EFC351F2E4B562536ECC98EE9B738Dünyanın neresinde olursa olsun, kadın deyince ilk akla gelen güzellik olur. Kadın, her yerde kadındır. Hangi ülkede yaşadığı önemli değildir. Dünyanın bütün kadınları, gençliklerine, güzelliklerine düşkündürler.

Dünyanın bütün kadınları güzeldir ama bazı ülkelerin kadınları, güzelliklerinden söz ettirirler. Onların bakım ve güzellik yöntemleri tüm dünyadaki kadınlarca merak konusu olur. Onların uzun güzel saçları, pürüzsüz pırıl pırıl tenleri ve geç gelen yaşlılık belirtilerinin nedeni diğer dünya kadınlarınca kıskanma ve merak konusu olur hep.

Biz de, güzel kadınlarıyla ünlü bazı ülke kadınlarının güzelliklerini neye borçlu olduğunu araştırdık ve bir kaç tanesini portalımıza taşıdık.

İşte dünya kadınlarından güzellik yöntemleri

– Fransa:

Yapılan araştırmalar, üzüm çekirdeği ekstresinin kandaki antioksidan oranını artırdığını gösteriyor. Ayrıca üzüm çekirdekleri kolajenleri koruması ve cilde sıkılık kazandırması ile de biliniyor. Üzüm çekirdeği ekstresi Fransız kadınlar tarafından çok fazla tüketiliyor. Yalnızca 50 mg üzüm çekirdeği ekstresi tüketerek, 1 kilo üzümden alacağınız faydayı vücudunuza sağlayabilirsiniz.

– Meksika:

Cildimiz, yaşlandıkça elastikiyetini ve dolgunluğunu yitirir. Meksikalı kadınlar, limon suyu ve toz şekeri karıştırarak ellerine sürüyor. Şeker kristalleri, peeling görevi görüyor ve cildi ölü hücrelerden arındırıyor. Limon suyu ise yüksek bir antioksidan kaynağı oluşu ile yaşlanmayı geciktiriyor.

– Hindistan:
Güne Hindistanlı kadınlar gibi bir bardak zencefilli çay içerek başlayın! Zengin bir antioksidan kaynağı olan zencefil, kolajenlerin yok olmasını önlüyor. Bal ise doğal bir anti-bakteriyeldir ve iltihap oluşumun engeller. Rendelenmiş zencefili ve bir parça balı sıcak suyla karıştırın ve her sabah için.

– Çin:
Pek çok çay yüksek derece antioksidan kaynağıdır. Beyaz çay ve yeşil çay, kırışıklıklarla mücadele eden ve hücre kaybını önlemesiyle bilinen EGCG adlı önemli bir antioksidanı içerir. Çinli kadınlar, demlenmiş beyaz çay ile yeşil çay tozunu karıştırarak maske haline getiriyor ve yüzlerine sürüyorlar. Antioksidan yüklü bu maske, kırışıklık ve ince çizgi oluşumu engelliyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER