8.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Düğünden Önce Bunları Sakın Yapmayın

gelin_makyaji_nasil_olmali_1Düğün hazırlıkları gelin adayları için hem çok yoğun, hem de çok telaşlı geçer. Her gelin adayı kusursuz bir düğünü olsun ister ve prenses gibi bir gelin olmayı hayal eder. Zaten davetlilerin de beklentisi budur. Bakışlar gelinde odaklanacağı için düğün öncesi aşırı telaşınız yersiz değildir.

Hayatınızın en önemli gününde her şeyin muhteşem olmasını istiyor ve işin içinden çıkamıyorsanız bu konuda sizlere bazı önerilemiz olacak. Şahane bir gelinlik, mükemmel bir dans, muhteşem bir damat, davetlileriniz için yeterli olacak bir mekan…Bunların hepsi, kusursuz ve parmak ısırtacak bir düğün için çok önemli konular.

İşte sizlere yüzünüzü ağartacak bir düğünün ipuçları…

Öncelikle bu özel gecede abartılmış makyajdan kaçının. Işıl ışıl bir cilt için parlak kremler, gözlerinizin canlılığını ve güzelliğini ortaya çıkaracak rimeller ve ışıltılı gülüş için parlak ruj kullanmalısınız.

Duvağınızı seçerken yüz şeklinizi dikkate alın. Yüzünüz uzun ise hacimli bir duvak modeli, yuvarlak ise dar bir model ya da saçlarınızı açık bırakacaksanız kısa bir duvak tercih etmelisiniz.

Bu yılın modası straplez gelinlikler aslında çok hoş modeller ama sık sık aşağı doğru kayacağı için gece boyu rahat edemeyeceğinizden sık sık düzeltmeniz gerekebilir. Bu da hoş olmayan bir görüntü oluşturur. V yaka ya da tam bir üst seçin.

Aksesuar seçerken giyeceğiniz gelinlik ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Parlak beyaz bir gelinlik giyecekseniz altından uzak durun. inci veya platin takılar kullanın. Fil dişi rengi bir elbise tercih ettiyseniz altın ve gümüş takılar tercih edin.

Gelin çiçeği önemsiz bir ayrıntı gibi dursa da aslında sizi tamamlaması açısından çok önemlidir. Tutacağınız gelin çiçeği sizi gölgede bırakmamalı. Aksine sizi tamamlamalı.

Nikah kıyılırken heyecanlanmanız doğal. Ancak o heyecanla kambur oturmamaya dikkat ederek duruşunuzu kontrol altında tutmalısınız.

İlk dansta bütün gözler gelin ile damatın üzerinde olur. Heyecanınızı bastırmaya çalışın ve dansınızın karmaşık bir koreografisi yoksa kendinizi eşinizin kollarına bırakın.

Düğünden önce hızlı bir şekilde kilo vermek istemeniz normal. Ancak sıkı uygulanan diyetler sizin vücudunuz için gerekli besinleri almanızı önler. Güçsüz ve yorgun düşebilirsiniz.

Yüzünüzden gülümseme eksik olmasın. Sahte kahkahalar atmak yerine etrafa gülücükler dağıtın. Unutmayın, en doğal makyaj gülümsemedir. Anın keyfini çıkarın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER