7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Dolgun Göğüslere Sahip Olmak İçin

gogus1Her kadın göz kamaştırıcı güzellikte dolgun göğüslere sahip olmak ister. Dolgun göğüs ölçüleri, Türk standartlarında da oldukça itibarlı bir yere sahip. Bu nedenle, meme dokusunun yeterli büyüklüğe ulaşmaması sebebiyle oluşmuş küçük meme görünümü ya da asimetriler bir çok kadında özgüven kaybına neden olur.

Kadınlar dolgun göğüslere sahip olmak için çeşitli yöntemler ve terapiler uygularlar. En bilindik yöntem de estetik cerrahidir. Ancak maksadımız estetik cerrahiyi anlatmak değil tabi ki. Biz bıçak altına yatmadan nasıl dolgun göğüslere sahip olunabileceğinden bahsetmek istiyoruz.

Egzersiz yapmak nasıl ki vücut şekillendirmede önemli rol oynuyorsa, göğüslerin şekillendirilmesi ve dolgunlaştırılmasında da aynı etkiye sahiptir. Bu nedenle düzenli olarak yapılacak egzersiz ve masajlarla göğüslerin dolgun bir hal alması sağlanabilir.

Östrojen hormonu, kadınsal bir hormondur ve kadınsal organların gelişmesinde çok büyük öneme sahiptir. Göğüslerin gelişmesi ve yapılaşması da yine bu hormona bağlıdır. Bu nedenle, östrojen hormonunun sağlıklı çalışması kadınlar açısından önemlidir.

Eğer dolgun göğüslere sahip olmak istiyorsanız, östrojen hormonunu vücutta artıracak şekilde beslenmeniz gerekir. Östrojen hormonunda artış sağlayan besin maddeleri, göğüslerin büyümesine de etkili olacaktır. Bitkilerde bulunan fitoöstrojen adı verilen maddeler vücudumuzdaki doğal östrojen benzeri moleküllerdir. Teorik olarak bunları içeren yiyeceklerin tüketilmesi meme gelişmesine katkıda bulunur.

O halde dolgun ve büyük göğüslere sahip olmak istiyorsanız bu besinleri tüketin…

– Karanfil, zencefil, hintsafranı, çavdar, rezene ve çemen otu karıştırılarak günlük olarak az miktarda tüketilirse göğüs büyümesine yardımcı olur.

– Fasulye filizi, tam buğday, kahverengi pirinç, yulaf ezmesi, kuru erik, zeytin ve buğday tohumu göğüs sağlığı için çok faydalıdır.

– Barbunya, karnabahar, brokoli, pancar, salatalık, havuç, domates, mantar, Brüksel lahanası, mercimek, kereviz, yeşil fasulye, soğan, börülce, nohut, bezelye tüketimi vücut kıvrımlarının gelişmesi için etkilidir.

– Daha dolgun göğüsler için elma, kiraz, şeftali, üzüm, kavun, armut gibi meyveler tüketin.

– Anason, kabak ve ayçiçeği tohumları göğüslerdeki gelişmeyi; arpa, akdarı ve keten tohumu ise göğüslerdeki büyümeyi uyarır.

– Baget tavuk tüketilmesi göğüs büyümesini sağlar.

– Soya ve süt ürünleri göğüslerin büyümesinde çok etkilidir. Bir gün soya peyniri, ertesi gün soya sütü tüketin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER