10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

Hair-color-2013-1Saç renginin açılması zor ve yıpratıcı bir işlemdir. Kadınlar sık sık saç renkleriyle oynayıp, saç rengi değiştirirler. Saç rengi değiştirirken koyu renkten açık saç rengine geçmek zor bir şeydir. Saç rengi açma işlemi, kullanılan ürünlerin kimyasal madde içermesi nedeniyle saçların yıpranmasına da neden olur. Saçların yıpranmaması ve canlılığını kaybetmemesi için, saç rengi açarken doğal yöntemlerin seçilmesi gerekir. Yani doğal yöntemlerle de saç rengini açmak mümkündür.

Kimyasal içerikli maddeler kullanmadan ve saçlarınızı yıpratmadan saç renginizi açabileceğiniz 4 kolay yöntemi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yöntemler hem kolay uygulanabilir nitelikte hem de mutfağınızda elinizin altında bulunan malzemelerden hazırlandığı için oldukça pratik. Aynı zamanda yöntemler doğal olduğu saç renginizi açarken bakım da yapmış olacaksınız ve pırıl pırıl saçlara kavuşacaksınız.

1. Yöntem;

Papatya çayı yöntemi en iyi saç rengi açma yöntemlerinden biridir. Bunun için, papatya çayını demleyin ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra bu çayı saçınıza sürün.Bu şekilde 45 dk bekleyin ve saçınızı yıkayın.Papatya bilinen en etkili saç açıcılardandır.

2. Yöntem;

Limonun saçı besleyen ve rengi açan özellikleri vardır. 1 bardak suya 3 te 1 limon katın. Ve karıştırın. Bu karışımı bir sprey şişesine doldurun. Sprey kolonya şişeleri bu iş için idealdir. Daha sonra saçınıza bu karışımı püskürtün. Özellikle sokağa çıkarken güneşli havalarda bu işlemi yapın. Güneş ışığı ile birlikte limon etkisini gösterecek ve saç renginiz açılacaktır.

3. Yöntem;

Bal saçı hem besler hem de rengini açar. Yapmanız gereken yarım fincan saç kreminin içine çeyrek fincan bal dökün ve karıştırın. Siz saçlarınızı yıkayın ve yaptığınız karışımı sürün. Daha sonra saçlarınızı bir bone yardımı ile kapatın.Bu işlemi uyurken yapın ve sabah kalkınca saçlarınızı yıkayın.

4. Yöntem

Sağlığımız açısından zeytinyağının faylarını hepimiz çok iyi biliyoruz peki saçlarımız için çok faydalı olduğunu biliyormuydunuz?Zeytinyağı saçlarınıza parlaklık verir ve sağlık kazandırır aynı zamanda saç renginizin açılmasınada yardımcı olur.Zeytin yağı ile saç rengi açmak için herhangi bir karışım hazırlamaya gerek yok sadece yapmanız gereken saçlarınızı saf zeytinyağı ile taramak ve 1 saaat kadar bekleyin, bu bir saatin en az 20dk güneş ışığı altında olması önemli.1 sat sonunda saçlarınızı güzelce yıkayın, ve bu işlemi haftada en az 1 defa tekrarlayın.Saçlarınızın güzelliğine sizde inanamayacaksınız.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER