9.6 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Dişlerinizi Doğal Yöntemlerle Kendiniz Beyazlatın

Woman SmileDiş beyazlatma yöntemleri her zaman ilgimizi çeker. Çünkü, beyaz ve güzel dişler, gülüş estetiği açısından büyük önem taşır. Bu nedenle inci gibi bembeyaz dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Diş beyazlatmak için hem tıbbi hem de doğal çeşitli yöntemler kullanılır.

Çay, kahve, sigara kullanımı ve diğer dışsal sebeplerle dişler zamanla renk değiştirmeye başlar. Bunun önüne geçmek pek mümkün olmasa da periyodik olarak uygulanacak diş bakımıyla oluşan renk değişimleri ve sararmalar yok edilebilir.

Diş beyazlatmada kullanılan ve dişleri bembeyaz, pırıl pırıl yapan bazı doğal bakım yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz.

İlki Dr. Mehmet Öz’den…

Malzemeler

Yarım limon suyu
Bir fincanın 1/4’ü kadar karbonat

Uygulama

– Limon karbonatın içine sıkılır.

– Karıştırılıp köpüklü bir hal alması sağlanır.

– Bir miktar pamuk karışıma karıştırılarak dişlere sürülür.

– Sürülen karışım dişlerde 1 dakika kadar bekletilir.

– Daha sonra dişlerdeki asidin çıkması için dişler fırçalanır.

– Karışımın dişleri aşındırmasını önlemek için fırçalamak ve ağzı çalkalamak, asidin ağızdan uzaklaştırılması açısından çok önemlidir.

Karbonat ve iyotlu tuz

Daha parlak bir gülüş için bir çay kaşığı karbonatı ve bir tutam iyotlu tuzu biraz su ekleyerek macun kıvamına getirin. Eğer dişlerinizi bu yöntemle beyazlatmaya karar verirseniz dikkatli olmalı ve fazla sık uygulamamalısınız. çünkü tuz diş minelerinize zarar verebilir.

Karanfil yağı

Diş macununuzun içene bir damla karanfil yağı ekleyerek dişlerinizi fırçalamanız, çok daha parlak ve beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu uygulamayı günlük diş fırçalama rutininizde kullanabilirsiniz.

Portakal kabuğu

çok daha parlak bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız, başvurabileceğiniz en kolay yöntemlerden biri portakal kabuğu kullanılarak yapılan uygulama. Bir tane portakalın kabuklarını soyun ve içindeki beyaz kısmını dişlerinize sürtün. Tamamen doğal ve zararsız olan bu uygulamayı günaşırı yapabilirsiniz.

Oksijenli su

Bu uygulama için bir çorba kaşığı kadar oksijenli suya ve bir iki tane kulak temizleme çubuğuna ihtiyacınız var. çubukları oksijenli suya batırın ve dişlerinizi silin. Ancak oksijenli su diş etlerinizi tahriş edebilir dolayısı ile uygulama esnasında pamuğun diş etlerinize gelmemesine özen gösterin.

Çilek mucizesi

Çilek, diş beyazlatma konusunda en çok kullanılan meyvelerden bir diğeri. Birkaç tane çilek alın, iyice yıkadıktan sonra dış yüzeyi ağırlıklı olmak üzere ezin ve macun kıvamına getirin ve dişlerinizi hazırladığınız bu macunla fırçalayın. Haftada üç dört kez yapabileceğiniz bu uygulamada hazırladığınız macunun taze olmasına özen gösterin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER