19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Diş Ağrılarına En Doğal Çözüm; Karanfil Yağı

d3cb4fa4disagrisiDiş ağrılarına iyi gelen ve hemen etki eden en iyi doğal yöntemin karanfil yağı olduğunu biliyor muydunuz? Karanfil yağı yüksek uyuşturucu özelliği sayesinde diş ağrıları üzerinde hemen etki gösteren bir yapıya sahip.

Diş ağrısı ve dişçi koltuğuna oturmak bir çoğumuzun fobileri arasında yer alıyor. Bu nedenle çürüyen ya da farklı sorunlar oluşan dişlerimizle ilgilenmeyi ihmal ediyoruz. Zamanla büyüyen sorunlar dayanılmaz diş ağrılarıyla kendini göstermeye başlıyoruz. Bir de diş ağrılarının en büyük özelliği gece tutup, kan uykudan uyandırması. Gece yarısı doktor bulunamayacağından geçici çözümler üretip diş ağrısıyla başetmek gerekiyor. İşte böyle zamanlarda en ideal ağrı kesici, karanfil yağı.

Dişiniz ağrıdığı takdirde karanfil kullanın. En doğal yöntemlerden biri budur. Karanfil, ağrı kesici ve mikrop öldürücü özelliği nedeniyle özellikle diş hekimliğinde faydalıdır.

Karanfil tohumunun çürük dişin yakınında bir süre bekletilerek ya da karanfil yağının pamuğun üzerine damlatılarak ağrı hissedilen dişe bastırılarak lokal uyuşturucu yapılabilir.

İşte karanfilin diğer faydaları…

-Antiseptiktir; Mikropları öldürür.

-Ağız kokusunu giderir. Bu nedenle sarımsak, soğan ve sigara kokularını bastırmakta etkilidir.

-Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir.

-Kalbi ve hafızayı kuvvetlendirir.

-Bağışıklık sistemini güçlendirir.

-Baharat olarak iştah açar.

-Hazmı kolaylaştırır.

-Mideye ve göğse kuvvet verir.

 

 

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER