18 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Dinledikleri Müzik Türlerine Göre Erkek Kişilikleri

rock-chic-kampanyasi-markafonide_02092012155335İnsanın yapmaktan keyif aldığı alışkanlıkları ya da hobileri kişiliğini de rahatlıkla ortaya koyar. Seçtiği spor dalı, sevdiği renkler, izlemeyi tercih ettiği film türleri, dinlemeyi tercih ettiği müzik türü…vs.

Biz yazımızda, dinledikleri müzik türlerine göre erkek kişiliklerinden bahsedeceğiz. Erkekler üzerinde yapılan araştırmadan yola çıkarak, hangi kişilikte erkeklerin, hangi tür müzikten hoşlandıklarını anlatacağız…

Slow Müzik Dinleyen Erkekler

Slow müzik dinlemeyi tercih eden erkekler, normal düzeyde bir hayatı, hayatın kurallarına uyarak yaşamayı tercih ederler. Kıyafet tercihlerini, spor giyimden yana kullanan bu erkekler marka takılmayı severler. Ayakkabılarından, pantolonlarına kadar giydikleri her şey markalıdır. İçlerinin derinliklerinde çok ince duygular barındıran bu erkekler, dinledikleri slow parçalarla ruh hallerine göre değişken sayılarak hep hayaller kurup, aşık oldukları veya aşk yaşadıkları kişilerle ilgili, o dinledikleri müzik üstünden duygusal olarak düşünmek hoşlarına gider.

Pop Müzik Dinleyen Erkekler

Pop müzik dinleyen erkeklerin hayat tarzları da slow müzik dinleyenlerde olduğu gibidir. Aynen onlar gibi, kuralına göre normal bir hayat yaşamayı tercih ederler ve yine giyim tarzları spor ve marka ürünlerdir. Farkları ise, aşka gereği kadar önem veriyor olmalarıdır. Aşk neyi hakediyorsa o kadar. Ne bir eksik ne bir fazla. Çok neşeli ve esprili kişilikleri vardır.

Rap Ve R&B Müzik Dinleyen Erkekler

Rap Ve R&B Müzik Dinleyen Erkeklerin kendilerine ait, bağımsız dünyaları da vardır. Her ne kadar bağımsız ve özgür bir dünya kurmuş olsalar da, kendi kurallarını koysalar da, genel kurallara uymaya da özen gösterirler. Sokak dansları ve kaykay üstündeki showlarıyla zaten aykırılıklarını ortaya koyarlar. Bol giyinmeyi sevdikleri için, her zaman bir kaç beden büyük kıyafet kullanırlar. Bazı erkeklerin bu müzik türünü tercih etmelerinin en büyük nedeni, içlerindeki duygu ve sözleri dışarıya çok rahat haykırabilmeleridir.

Rock Müzik Dinleyen Erkekler

Kendilerine ait bir dünya kurmuş olan bu erkekler, kendilerini diğer tarz takılan insanlardan farklı görürler. Kendilerinde, alışılagelmişin dışında bir çok yenilik geliştirmişlerdir. Küpe takmak, saç uzatmak, göze kalem çekmek..vs daha bir çok topluma aykırı yenilikler. Deri Rockçıların sembol kıyafeti olduğu için deri giymeyi tercih ederler. Gerçi son yıllarda derinin yerini, siyah renkli ya da aşırı renk karışımlı kıyafetler almıştır. Convers ayakkabılar da Rockçı erkeklerin sembolleri arasındadır. Ayrıca dar paça kot pantolonlar da onlara ait bir giyim tarzıdır.

Rock dinleyip de ayrı tarz takılan bi sürü insan vardır çünkü rockın bi sürü çeşidi vardır.Dünyada rocksoft, rockhard, rockmetal, heavy metal… Bunun dışında birde Türkiye’ye özel anadolu rock vardır ve bu tarz takılanların arasında inanılmaz fark tarzı vardır. Soft rock ile hard rock dinleyen arasındaki tarz farktı uzaktan bile bakıldığında anlaşılır. Anadolu rock dinleyenler daha çok duygusal olan erkeklerdir. Rock takılan erkekler ise içindeki duyguları şiddet ve stres atmak amaçlı dinlemektedirler. Rock takılanların iyi olduğu gibi kötü yanları da vardır. Bunlar da, din kurallarına uymamaları, içkiyi daha kolay ve yaygın hale getirmeleri, esrar uyuşturucu ortamını arttırma ve hiç bir şekilde namus kaygısı olmamaları ama tabi ki bu yazılanları her rock dinleyen yapıyor diye birşey yoktur ama inkar da edilemez.

Türkü Ve Yöre Müzik Dinleyen Erkekler

Ülkemizi anlatan türküleri ya da ozanları dinlemekten keyif alan erkekler aşkın kralı olarak bilinirler. Aşkları kadar, vatan ve millet sevgileri de çok fazladır. Aşkı kelimelere en güzel şekilde döküp, vatan sevgisini en güzel sözle anlatan bu müzik türünü dinleyen erkekler, daha çok sakal ve saç birleşimi şekiller yaparlar.

Klasik ve Jazz Müzik Dinleyen Erkekler

Sosyete erkekleri bu tarz müzik dinlemeleriyle meşhurdurlar. Bu yüzden, Klasik ve Jazz dinleyen erkek sayısı bizim ülkemizde çok azdır. sanata yatkın ve bu tarz takılan erkekler, hem davranışları hemde giyim tarzları ile kızları uzaktan görünüşleriyle bile etkilemeyi başarırlar. Şık takım elbiseleri, fönlü saçları ve bakımlı tırnakları uzaktan göründüğünde bile anlaşılır. Tabi her takım elbise giyen erkek bu tarz modern takılıyor diye de birşey yoktur. Zaten aradaki fark, bindikleri araba markası ve uzaktan parlayan şık ceketlerinden anlaşılabilir.

Arabesk Müzik Dinleyen Erkekler

Aşkı hayatlarının merkezine koyup da aşksız yaşayamayan, aşkı derinden yaşayan erkeklerin vazgeçilmez müzik tarzıdır. Bu erkekler, aşkın veziri olarak nitelendirilirler. Arabesk müzik eski yıllara orantılı olarak günümüzde daha az dinlenen bir müzik türüdür. Arabesk müziğin kendine ait giyimleri ve sembolü vardır. En önemli sembollerinden biride tesbihtir. Arabesk müzik delikanlılığı simgeleyen bir müziktir. Ama günümüzde arabesk müzik dinleyen insanların aşk konusunda şanssız olmalarının nedenlerinden biri de konserler sırasında erkeklerin yaptığı davranışlar yüzündendir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER