10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Dekolte Estetiği İle İlgili Önemli Bilgiler

dekolte_giyen_kadin-neden-giymek-ister Her kadın dekoltesine özenir. Muhteşem görünümlü bir dekolteye sahip olmak ister. Çünkü, dekolte bölgesi hem kadınların yaşını en çok belli eden bölgedir, hem de kadınlar kaç yaşında olursa olsun dekolte giymeye bayılırlar. Bu nedenle dekolte, kadının güzelliğinin aynasıdır.

Kadınlar güzelliklerine düşkündür. Yapılan güzellik bakımlarının önemli bir kısmını dekolte oluşturur. Dekoltenin, yaşlanma izlerini en erken taşıyan bölge olduğunu tüm kadınlar bilir. Ancak dekolte ile ilgili bilinmeyen ya da az bilinen bazı gerçekler vardır. Kadınlar için bu kadar önemli dekolte bölgesinin az bilinenlerini uzman kaleminden portalımıza taşıdık…

İşte dekolte ile ilgili az bilinen gerçekler…

– Güneşten uzak durmak dekolte estetiği için neden önemli?

Dekoltenin yaşlanmasını geciktirmek için öncelikle güneşten korunma konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü bugün yanlış şekilde güneşe maruz kaldığınızda bunun etkileri 15-30 sene arasında ortaya çıkıyor. Bu kesinlikle güneşlenmemek anlamına gelmiyor. Kızarmadan ve soyulmadan bronzluk en sağlıklı olanı. Bunun için yüksek koruma faktörlü güneş koruma ürünleriyle tatile başlamak gerekiyor. Sonrasında ise koruma faktörünü giderek düşürmek en doğru yaklaşım. Ayrıca mümkün olduğunca öğleden sonra 3’ten sonra güneşe çıkmayı öneriyoruz.

– Kahkaha atmakla dekolte güzelliği arasında ne gibi bir bağlantı var?

Dekoltesinin güzelliğini düşünenlere bol bol kahkaha atmalarını kesinlikle tavsiye ediyoruz. Zira gülmek, “platisma” adalesini hareket ettiriyor ve dekolte bölgesinde vibrasyon etkisi yaratarak kan akışını artırıyor.

– Dekoltedeki güneş lekelerinden kurtulmak mümkün mü?

Bilinçsiz güneşlenme ve nedeniyle giderek büyüyen lekeler için dekolteye deriyi soyucu işlemler yapılıyor. Küçük peeling’ler yapılmasıyla lekeler giderilerek daha düzgün bir yüzey elde edilmesi mümkün oluyor. İleri derecede olan lekeler icin özel lazer uygulamaları yapılıyor.

– Dekolteye enjekte edilen özel karışımlar neler?

Lazer biyostimulasyon yönteminde, kişiye özel karışımlar hazırlanıyor. Vücudun temel taşı olan hyalüronik asit, eser elementler, büyüme faktörleri ve kişinin kanından hazırlanan karışım, dekolte bölgesine özel küçük iğneler yardımıyla veriliyor.

Sonrasında cilt yenileme ve leke giderme özellikleri olan Palomar Icon Lazer yöntemiyle kişiye uygun başlıklar seçilerek lazer tedavisi tamamlanıyor. Bu işlem yaklaşık 45 dakika sürüyor ve 3-4 seans uygulanıyor.

– Radyofrekans ile dekolte estetiği nasıl uygulanır?

3DEEP RF yönteminde dekolte bölgesine 5-6 seans odaklı-çok kutuplu radyofrekans dalgaları uygulanıyor. Her seansta kırışıklıklar gözle görülür şekilde açılıyor. Her bir seans yaklaşık yarım saat sürüyor. Etkisi hemen gözlemleniyor. 6 hafta sonra etki maksimuma çıkıyor.

– Dekolte estetiği neden önemli?

Zamanla sıkılığını kaybeden cilt, boyun ve dekolte bölgesinde de zararlı güneş ışınları ve yanlış kullanılan kozmetik ürünleri nedeniyle sarkmış, çizgi çizgi olmuş ve lekelenmiş bir görüntüye bürünüyor. Söz konusu yüzümüz olduğunda yaşlanma izlerini yok etmek için tüm operasyonlara “evet” deriz. Fakat boyun ve dekolte bölgemiz için kadınlar aynı fikirde olmayabiliyor. Oysa vücutta en dikkat çekici noktalardan biri olan dekolte bölgesi, zamanla güneş ışınlarına ve kozmetik ürünlerine maruz kalarak lekeleniyor ve kırışarak yaşımızı hemen ele verebiliyor. Alternatif tedavi yöntemleri elbette mevcut.

– Dekolte estetiği kimlere yapılır?

Dekolte bölgesindeki tüm çizgilenmeler kadınlar için gerçekten rahatsız edici bir görüntü yaratır. Yüze yapılan estetikle simanız gençleşir, fakat boyun ve dekolte bölgesindeki leke ve kırışıklar yaşı ortaya çıkarır. Ayrıca, dekolte bölgesinde oluşan yağ birikmesi ile bu bölgelerde meydana gelen elastikiyet kaybı sebebiyle, derinin zamanla aşağı doğru inerek vücutta dikkat çeken kötü bir görüntü oluşturur. Ben kliniğimde dekolte estetiği uygulamasını orta yaş ve üzeri kişilere uyguluyorum. Ayrıca, bu bölgede dış etkenlerden dolayı yara ve ya da yanık izi kalmış kişilerde de başarılı sonuçlar alıyorum.

– Dekolte estetiği uygulamaları

Kırışıklıklara dolgu

Bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasıyla oluşan sarkma ve ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle doldurmak mümkün. Böylece daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilebilir.

– Dekolte estetiği uygulamaları

Peeling ile canlandırma

Küçük peeling ajanları ile derinin canlanmasını sağlanır, elastikiyetini artıracak işlemler uygulanır. İleri derecede artmış çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları alternatif bir diğer yöntemdir.

– Dekolte estetiği uygulamaları

Meme estetiği

Dekolte problemleri göğüs kaynaklıysa ve her iki meme birbirine çok bitişikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozabilir. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılabilir ve dekoltenin daha güzel ve çekici olması mümkün kılınır.

Göğüslerde meydana gelen bu sorunların bazıları ameliyatsız estetik operasyonlarla çok iyi bir şekilde düzeltilebiliyor. Ameliyatsız yöntemler özellikle dekolte bölgesinde meydana gelen kırışıklıklarda etkili oluyor. Bu problemin cerrahi olarak çözümü zaten pek mümkün değil. Göğüs dekoltesindeki kırışıklıkların ameliyatsız olarak düzeltilmesinde üç yöntem kullanılıyor: Lazer biyostimulasyon, odaklı-çok kutuplu radyofrekasns teknolojisi 3DEEP RF ve Ulthera

– Dekolte estetiği uygulamaları

Botoks ve yağ enjeksiyonu

Dekolte bölgesine botoks ve yağ enjeksiyonu da uygulanıyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlıyor, yağ enjeksiyonuyla ise çizgiler yok edilebiliyor.

– Operasyon sonrası ağrı ve iz oluyor mu?

Dekolte bölgesine uygulanan işlemler esnasında çok fazla ağrı olmuyor ve operasyon sonrası iz kalmıyor. Fakat bu konuda işlemi yapacak olan kişinin estetik müdahalelerdeki uzmanlığı elbette çok önemlidir. Hastaların kendilerini uzman ellere emanet etmesi gerekir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER