23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Çok Yiyip Kilo Vermenin 5 Yolu

27741Kilo sorunu, kadınların ömür boyu başını ağrıtan sorunlardan en önemlisi. Çünkü kadınlar her zaman ve her yaşta daima güzel ve fit bir görünüme sahip olmak isterler. Sürekli fit kalabilmek için ya yemek yemeyi kesip ömür boyu aç yaşarlar, ya da boş verip kilolu yaşamayı göze alarak diyetlerini bırakırlar.

Aslında her şeyi yiyip içerek kilo vermek de mümkün. ”Her şeyi yiyip içerek kilo vermek” deyimi kulağa bile hoş geliyor değil mi? Kim istemez ki hem canının çektiğini yesin hem de kilo versin. Herkes ister. Zaten ömür boyu yarı aç yarı tok yaşamak insanlara bıkkınlık getiren bir şey. Ancak her şeyi yiyip içerek, kendinize açlık eziyeti vermeden de kilo vermeniz mümkün. şaşkınlıkla karşılamanız doğal bir şey. Haksız da sayılmazsınız tabi. Aslında yiyip içerek kilo vermek bazen imkansız, bazen de çok kolay. Bu size bağlı. Yani yeme meselesini nasıl yaptığınıza bağlı aslında.

Size vereceğimiz 5 yöntemi uyguladığınızda aç kalmadan, yiyerek zayıflamanız mümkün. İşte size, en katı diyet uzmanının bile takdirle karşılayacağı 5 basit yöntem. Bu yöntemleri uygulayarak hem istediğinizi yiyin hem de kilo verin…

#1 Daha Sık Yiyin Evet doğru okunuz. Gün içerisinde öğünlerinizi sıklaştırırsanız, örneğin günde 6 öğün, metabolizmanızın çok daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Metabolizmanızı bir bisiklet gibi düşünün, pedalların çevrilmesi için bir tetikleyiciye ihtiyacı vardır. Metabolizma da aynı şekilde çalışır, 5-6 saat boyunca birşey yemezseniz yavaşlar ve daha az kalori yakmaya başlar.

#2 Atıştırmaları Küçük Öğünlere Çevirin Artık daha sık yiyeceğinizden dolayı öğünleri komple kaldırıp atıştırmalarla idare etmemiz mantıklı geliyor değil mi? Ama malesef yanlış! Aslında yediğiniz herşeyi küçük öğünlere çevirmeniz çok daha yararlı olacaktır. Seçtiğiniz yiyeceklerde tek bir çeşide odaklanmayın, çeşitliliği yakalayın.

#3 Bol Miktarda Yiyin Hayal kırıklığı için özür dilerim ama malesef sadece sebzeleri. Her istediğinizi yiyerek mükemmel bir vücuda sahip olacağınızı söylemek tabiki gerçekçi olmayacaktır. Ama söz konusu sebzeler ise, gerçekten hiçbir sınır yok, dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz!

#4 Daha Çok Yağlı Tüketin Yağdan kastım tabiki sağlıklı olanları, örneğin zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, keten tohumu, avokado, çeşitli tohumlar ve balık. Vücudumuzun yağa ihtiyacı vardır. Yağ, sağırsaklarımızın düzgün çalışmasını ve zihnimizin açık olmasını sağlar. Metabolizmamızı düzenleyerek, olması gereken gibi çalışmasını sağlar. Aldığınız günlük kalorinin %20-30 kadarını bu tip yağlardan elde etmeniz iyi bir oran olacaktır.

#5 Yatmadan Önce Yiyin Hayatınızda kaç kere akşam yemenin zararlı olduğunu ve akşam 8’den sonra yememeniz gerektiğini duyduğunuzu bir düşünsenize. Bir çılgınlık yapıp size şunu söylüyorum, gerçekten de yatmadan önce birşeyler yemelisiniz. #1 numaradaki metabolizma yavaşlığından yola çıkarak bunu söylüyorum, gece boyu 10-12 saat boyunca birşey yememeniz metabolizmanızın çok fazla yavaşlamasına sebep olacaktır. Ve dolayısıyla yakacağınız kalori miktarı da oldukça azalacak. Ayrıca kendi adıma konuşmak gerekirse aç karnına uyumak oldukça zor oluyor!

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER