3.3 C
New York kenti
Salı, Kasım 29, 2022

Cep Telefonunda Şarj Süresi Nasıl Uzatılır?

Cep telefonları, günümüz iletişim araçları içinde en revaçta olanı. Hızlı iletişim imkanı sunması sebebiyle olmazsa olmazlarımız arasında. Ancak, bir tek eksikliği var o da şarjının zamanlı zamansız sık sık tükenmesi. Cep telefonu ya da akıllı telefon kullananların en büyük endişesi bu. Pili uzun süre dayanan akıllı telefonların bile günde bir kez şarj edilmesi gerekebiliyor. Şarj etme imkanı olmayan zamanlarda da iletişim kesiliyor.

Makalemizde, şarj imkanı olmayan zamanlarda cep telefonunuzun ya da akıllı telefonunuzun şarjının bitmesi halinde, şarj süresini nasıl uzatabileceğinizden bahsedeceğiz. Aslında bir kaç basit yöntem kullanarak, bitmek üzere olan şarj süresini uzatmak mümkün. İşte bu yöntemlerden bazıları;

– Kullanılan yeni nesil piller yüksek ısı altında daha çok enerji harcadığından, telefonunuzu mümkün olduğunca sıcak ortamlardan uzak tutun.

– Unuttuğunuz zamanlarda ekranın açık kalması gereksiz enerji tüketimine ve pilin çabuk bitmesine neden olur. Otomatik ekran kilidini devreye sokun. Böylece siz unutsanız bile telefon ekranı otomatik olarak karartır ve piliniz boşuna harcanmaz.

– Lokasyon servisleri de çok enerji tüketir. Bu yüzden yön bulma programlarını veya telefonunuzun harita uygulamalarını kapatın. Bu şarj ömrünüzün yüzde 10-20 daha uzun olmasını sağlayabilir.

– Akıllı telefonlarda en çok enerji harcayan özellikler kablosuz veri bağlantılarıdır. Kullanmadığınız zamanlarda akıllı telefonunuzun, 3G, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını kapatın. Bunları sadece gerektiği zaman açsanız da işiniz görülecektir.

– Ekran parlaklığını ya da ekran ışığını azaltın. Telefonunuz destekliyorsa ekran parlaklığını otomatik ayarlamasına izin verin. Ekran parlaklığını azalmanız size ciddi oranda pil süresi kazandıracaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER