10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Çekici Erkeklerin Sırrı Yüzük Parmağında

erkek2Çekici erkek özellikleri yıllardır yazılır durur. Ama bu kez çekici erkek özelliği olarak farklı bir kriterle karşı karşıyayız. Erkekler kendileri bile okudukları zaman hayret edecekler. Böyle bir şey olabilir mi diye düşünecekler.

Erkekler hemen parmaklarınıza bakın bakalım çekici erkek özelliğine sahip misiniz? Parmaklarla ne alakası var demeyin. Çünkü, yüzük parmakları işaret parmaklarından uzun olan erkeklerin kadınlar tarafından beğenilme özelliği çok yüksekmiş. Şaka gibi değil mi?

Çekici erkekler konusunda yapılan bir araştırma sonucundan bahsetmek istiyoruz. Bu araştırmaya göre, yüzük parmakları işaret parmaklarından uzun olan erkekler kadınlar tarafından çok çekici bulunuyormuş.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan araştırma, rahimdeki fetal ortam, hormonlar, belli fiziksel özelliklerin gelişimi ve bunların karşı cins üzerindeki etkileri arasında karmaşık bağlantılar olduğunu ortaya koyuyor.

Bir önceki araştırma ise, dördüncü ve ikinci parmak arasındaki oranı ve bunun erkeğin rahimdeyken maruz kaldığı testosteron hormonunun boyutu açısında güvenilir bir işaret olduğunu ortaya koymuştu.

Son araştırma, Cenevre Üniversitesi‘nden Camille Ferdenzi liderliğindeki bilim insanları tarafından yapıldı. Araştırma, erkeklerde yüksek testosteronun habercisi olan tok ses, ayırt edici ten kokusu ve simetrik yüzün yanı sıra daha erkeksi parmak boyutuna sahip olan erkeklerin kadınlar tarafından çekici bulunduğunu belirledi. Haberin sahibi ise Vatan Gazetesi.

Araştırmaya, yaşları 18 ila 34 arasında değişen 80’den fazla kadın katıldı. Katılımcılara, 49 aynı yaşlardaki erkeklere ilişkin beğenileri incelendi. Gruplara ayrılan kadınlara, erkeklerin sesleri dinletilip, kol altında 24 saat tutulan pamuk pedlerle elde edilen vücut kokusu örnekleri koklatıldı.

Ferdenzi, “Amaç erkekleri çekici kılanın ne olduğunu ve bu özelliklerin erkeğin rahimdeyken nasıl bir fetal ortamda olduğundan etkilenip etkilenmediğini anlamaktı” diyor.

Görsel testte sonuçların net olarak ortaya çıktığını belirten Ferdenzi, “İşaret parmağından daha uzun olan yüzük parmağına sahip olan erkekler – ki bu daha fazla testosterona maruz kalınması anlamına geliyor – daha fazla beğenildi. Ayrıca çekiciliğin ve yüz simetrisinin büyük ölçüde bağlantılı olduğunu bulduk” diye konuştu.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER