7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Sakın Bu Şehirlere Gitmeyin

Merak etmek, gezip görmek insanoğlunun doğasında vardır ve herkes maddi imkanları ölçüsünde merak ettiği yerleri görmeye gider. Ancak turistik amaçlı bilinmeyen yerlere yapılacak seyahatlerde gidilecek yerlerin iyi araştırılması gerekir. Dünya üzerinde öyle şehirler vardır ki, görülmeye değer güzelliğe sahip olsalar da can güvenliği taşımazlar. Can güvenliğini yabancı bir yerde tehlikeye atmaktansa hiç gitmemek daha iyi.

Makalemizde, istatistiklerle güvensiz oldukları ortaya konulmuş bazı şehirlerden bahsedeceğiz. Eğer gezmeyi, görmeyi seven biriyseniz; siz, siz olun bu şehirlere sakın gitmeyin…

10_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– Belem, Brasilien Brezilya’daki bu şehir, kimi çevrelerde ‘Kokain Şehri’ olarak bilinir. Hayat da bir o kadar tehlikeli: 100 bin nüfusa 78 cinayet.

 

 

 

 

 

 

 

9_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– Durango, Mexiko Bu konuda maalesef Meksika ‘rakipsiz’. Her 100 bin nüfusa 80 cinayet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– Chihuahua, Mexiko Maalesef aynı ülkede kalmaya bir süre devam edeceğiz. Bu şehirde son yıllarda 50 gazetecinin yanı sıra geçen yıl 100 bin nüfusa düşen cinayet sayısı da hayli yüksekti: 83

 

 

 

 

 

 

 

 

7_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– Torreon, Mexiko Yine Meksika’dayız. Yine uyuşturucu çeteleri: 100 bin nüfusa düşen cinayet sayısı 88.

 

 

 

 

 

 

 

 

6_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– Caracas, Venezuela Venezüella Başkanı Chavez, başkenti hakkındaki bu rakamlara ne diyecek? Başkent Caracas’ta 100 bin nüfusa 99 cinayet düşüyor.

 

 

 

 

 

 

 

5_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– Distrito Central, Honduras Çetelerin sokakları kontrol ettiği bu kentte 100 bin nüfusa 100 cinayet vakası düşüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– Acapulco, Meksiko Aralarında Frank Sinatra ve Elizabeth taylor gibi ünlülerin vazgeçilmez tatil merkezi olan Acapulco, dünyanın en tanınmış destinasyonlarından biri. Maalesef aynı zamanda en tehlikelilerinden de.100 bin nüfusa 128 cinayet.

 

 

 

 

 

 

3_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– Maceio, Brasilien Bu kentteki cinayet oranı son 10 yılda yüzde 180 artış gösterdi: 100 bin nüfusa 135 cinayet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– Ciudad Juarez, Mexiko Bu kentte 2008-10 yılları arasında 6.000 kişi katledildi. Ancak şehrin kalabalık nüfusu, toplam oranı ‘düşük’ tuttu: 100 bin nüfusa 148 cinayet.

 

 

 

 

 

 

 

1_Bu_Aehirlere_Gitmek_stemezsiniz_piramithaber– San Pedro Sula, Honduras Yılda 100.000 kişiye 159 cinayet düşüyor. Bu üzücü rekor, ‘uyuşturucu kenti’ olarak bilinen San pedro Sula kentine ait.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER