6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Buz İle Gelen Güzellik

buzGünlük olarak uygulayacağınız buzlu tedavinin cildinize neler kazandıracağını biliyor musunuz? Son dönemlerde uzmanların özellikle tavsiye ettikleri buzlu cilt bakımının faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Ama en önemli faydası, kendini bırakmış olan cildi toparlaması, gerginleştirmesidir.

Eğer ciltteki şişme ve çökmeleri yoketmek, düzgün pırıl pırıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız, muhakkak cildinize günde en az bir kere buz bakımı uygulamalısınız. Çok zaman alan ve çok zor bir işlem değil. Bütün ihtiyacınız, bir parça buz. Gerisinde buz tükeninceye kadar kalıbı bir bez parçasına sararak yüzünüzde dolaştırmanız. Buz kalıbını yüzünüzde ve göz çevrenizde dolaştırarak yapacağınız buzlu uygulama, yüz ve göz çevresi kaslarını güçlendirerek kırışıklıkların önüne geçecek, aynı zamanda da cildinizin canlı görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca buz uygulaması, yağlı ciltlerin en büyük sorunu olan gözenek genişlemesinin de önüne geçecektir.

Buz uygulamasını nasıl mı yapacaksınız?..

– Sabah uyandığınızda, güne muhteşem ve göz kamaştıran bir ciltle merhaba demek istiyorsanız, gece yatmadan önce minik buz kalıplarını bir tülbente sararak yüzünüzde ve göz çevrenizde masaj yapar gibi gezdirin. Soğuk buz kalıpları, dokuları gerginleştirip canlandıracaktır. Ayrıca, buz kalıplarını bir defa da hızlıca göğüslerinizin üzerinden geçirmeyi unutmayın.

– Boynunuzu ve yüz çevrenizi güçlendirmek için, küçük buz kalıplarını plastik bir kılıf içine koyarak, bunu bir süre boynunuzda ve yüzünüzde gezdirin. Kısa bir ara verin. Sonra tekrar uygulayın. Buz kalıpları eriyene kadar bu şekilde uygulamaya devam edin. Zaten ilgili bölgelerde karıncalanma hissedeceksiniz.

– Buzdolabınızda daima bir çay kaşığı bulundurmaya özen gösterin. Sabahları, yorgun ya da şişmiş gözlerle uyanırsanız, bunu kullanabilirsiniz. Kaşığın tümsek kısmını gözkapağına dayayıp birkaç saniye bekleyin. Farkı hemen hisedeceksiniz.

NOT- Cildiniz hassas, kuru ya da sorunlu (sivilce ve akne) ise buzlu uygulamadan uzak durmalısınız.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER