7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Bu Ülke Çalışanlarını Burçlarına Göre Alıyor

İşsizlik tüm dünyanın sorunu. İyi geliri olan bir iş bulmak, o işe girmek oldukça meşakkatli bir iş. Ekmek aslanın ağzında. Çekip alabilene aşkolsun.

Bizim ülkemiz de işsizlik sorunu yaşayan ülkelerin arasında yer alıyor. Bu nedenle işsizliğin ne olduğunu, işe alınmanın ne kadar zor olduğunu en iyi biz biliriz. İşveren de bu işsizlik sorununu değerlendirerek, eleman alımında en iyi seçimi yapabilmek için sürekli şartları ağırlaştırıyor. İş arayanlar için ülkemizde manzara bu kadar kötü olsa da, iş bulma şartlarının daha ağır ve zor olduğu ülkeler de mevcut. Hatta karşıdan bakıldığında saçma gelebilecek şartlar. Seçme şansı olmadan kişinin sahip olduğu özellikler yüzünden işe kabul edilmemesi gibi.

Çin’de işverenlerce uygulanan tuhaf bir işe alınma koşulundan bahsetmek istiyoruz. Bu koşulu gördüğünüzde eminiz halinize şükredeceksiniz. Örneğin, doğum gününüz 23 Ağustos ile 22 Eylül arasındaysa (Başak burcuysanız) Çin’de iş bulma imkanınız çok düşük.

EN ŞANSIZ BURÇ OLARAK KABUL EDİLİYOR İddialara göre bir işveren için en şansız burç Başak. Başak insanları “seçici, şımarık ve obsesif-kompulsif olma adayı” olduğu gerekçesiyle iş başvurularından değerlendirme dışı bırakılıyor. Başak’tan sonra en çok sevilmeyen bir diğer burç ise Balık ve ardından Akrep burcu da tercih edilmiyor.

İLANLARDA BİLE BELİRTİLİYOR İddialara göre şirketler iş ilanlarından bile burçlara göre hareket ediyor. New Republic adlı yerel bir gazetede Hong Konglu bir seyahat şirketinin İkizler, Terazi ve Kova burcunda çalışanlar aradığını belirtti. Yine aynı gazete bir emlak şirketinin sırf Akrep olduğu için bir başvuruyu değerlendirmediğini yazdı.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER