3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Bu Kişilerle Tartışırken Dikkatli Olun

Bu_Kisislerle-Tartisirken-Dikkatli-Olun--kavga-meslek-taksici-garson-eski-sevgili-hayat-tavsiye-1Günlük yaşantımızda her zaman her şey yolunda gitmeyebilir. Zaman zaman haksızlığa uğramış olabiliriz. Haksızlığa uğradığımız zamanlarda ya da çeşitli sebeplerle tartışmaya girmemiz gerekebilir. Hakkımızı aramak için, hakkımızı yiyenlerle tartışmak çok doğal bir davranış. Ancak, bazı meslek grupları ya da bazı kişiler varki, bu insan gruplarıyla tartışmak çok tehlikeli ve sakıncalı. Bu insan gruplarıyla tartışmanın faturası ağır gelebilir. Bu nedenle bazı kişilerle tartışmaya girmeden önce on kere düşünmek gerekir.

İşte o meslek grupları ya da kişiler…

– ESKİ SEVGİLİNİZ; Kötü de ayrılmış olsanız asla geriye dönüp bakmayın. Çünkü zaman geçtikçe daha da hırslanıp hıncını almak isteyebilir. Bu durumda da başınıza birçok şey gelebilir. Kimsenin yüzüne bakamayacak hale gelebilirsiniz. Dikkatli olmak gerekir!

– KOMŞULARINIZ; En çok vakit geçirdiğiniz yer eviniz! O nedenle huzur sizin için en önemli şey. Tüm günün stresini evinizde atıyorsunuz. Eğer huzurunuz bozulmasın diyorsanız, asla komşunuzla kavga etmeyin. Her gün karşılaştığınız ve göz göze geldiğiniz komşunuz en değerli varlığınızdır.

– PATRONUNUZ; Tabi ki de işsiz kalmak istemiyorsanız asla kapışmamanız gereken bir meslek grubu. Hatta olabildiğiniz kadar yumuşak başlı ve uyumlu davranın. Bu kişi hayatınızda ileriki zamanlarda da lazım olabilir. Patronunuzu referans olarak kullanabilir veya yeni iş imkanlarını onun sayesinde yakalayabilirsiniz.

– GÜNDELİK YARDIMCINIZ; Birini evinizde tek başına bırakmanız demek, o kişiyi hayatınıza dahil ediyorsunuz demektir. Bu kişinin hayatınıza dahil olması demek de, başınıza birçok şey gelebilir anlamına gelir. Mesela diş fırçanız klozetin içinde bir süre yüzüp tekrar bulunduğu yere geri gelebilir. O nedenle siz siz olun, tartışmayın!

– KUAFÖRÜNÜZ; Güzelliğinizi sadece saçınızla ilişkilendiriyorsanız, asla kuaförünüzle tartışmamalısınız. Çünkü sizi rezil de edebilir, vezir de! Saçınız beklediğiniz modelin veya rengin çok dışında bir şekle girebilir.

– SİNİRLİ TAKSİ ŞÖFÖRLERİ; Trafikte seyrederken laf attığınız veya tartıştığınız kişiye çok dikkat edin! Özellikle mümkünse sinirli taksi şöförlerinden uzak durun. Tüm gün trafik içinde boğuşan taksicilerin siniri her an tepesindedir. Bu nedenle sizin küçük bir sözünüze verdikleri tepki çok büyük olabilir. Dayak yiyebilirsiniz ve hatta sopayla bile dövülebilirsiniz! Aman dikkat!

– GARSONLAR VE AŞÇILAR: Kapışmak için tehlikeli bir grup çünkü öç almayı seven bir meslek grubudur. Bütün gün insanlarla başa çıkmak zorunda kalan garsonlar, özellikle kaprisli müşterilerin nazını çekmek durumundadırlar. Zaman içinde daha vurdumduymaz hale gelebilirler. Hıncını servis ettiği yemekten alabilirler. Yani sipariş verdiğiniz yemekle ilgili kötü emelleri olabilir. Eğer gittiğiniz bir restoranda yemeğinizi sağlıklı bir şekilde ve olması gerektiği gibi yemek istiyorsanız, siz siz olun, garsonlarla veya aşçılarla fazla kapışmayın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER