11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Bu 9 Kelime Felaketiniz Olmasın

askKadın-erkek ilişkileri üzerine yapılan araştırma sonuçları, mutlu bir beraberlik için ilişkilerde, kadın ve erkeğin bazı kurallara uyması gerektiğini gösteriyor. Fedakarlık biraz erkekten, biraz da kadından olacak. Mutlu beraberliğin püf noktası bu. Ancak, bir çok evlilik ya da ilişkide fedakarlık gösteren, alttan alan taraf kadın olur genelde. En gelişmiş toplumlarda bile bu böyledir.

Bu açıklamalar, erkekleri yanıltmasın tabi. Hemen rahatlayıp gevşemeyin. Kadınlar alttan alabilirler ya da dışarıdan bakıldığında ilişkilerde eziliyor gibi görünebilirler ama, işin aslı öyle değildir tabi. Kadın milleti, dünyanın en akıllı ve en kurnaz varlığıdır. Eğer bir tartışma esnasında susuyorsa, bilin ki susmasında bile bir anlam vardır. Kadınlar, yaratılış özellikleri gereği, asla kaba kuvvete başvurmazlar. Eşlerini ya da sevgililerini, tavır ve hareketleri ya da kullandıkları tek bir kelime ile alt edebilirler. Kelimelerin anlam gücünden faydalanmayı bilirler ve tek kelimeyle sizi tuş edebilme olasılıkları çok yüksektir.

Kelimelerin anlam gücünden faydalanmak derken, çoğu kadının kullandığı 9 kelime var ki, onlardan bahsetmemek olmaz. Kadınların, zor anlarda kullandığı 9 kelime vardır. Eşi ya da sevgilisi olan erkeklere bu 9 kelime hiç yabancı gelmeyecektir. Eğer bir kadın bu 9 kelimeden birini sarfetmişse, bir erkek olarak susmanız ve kendinizi zamanın akışına bırakmanız gerekiyor. İtiraz ettiğiniz ya da konuşmaya kalkıştığınız taktirde olacakları tahmin bile edemezsiniz.

Bu 9 kelimeyi çoğunuz biliyorsunuzdur ya bizim sözümüz bilmeyenler için. Ola ki, aranızda ilk kez bir kadınla birliktelik yaşıyor olanlar ya da yeni evlenenler vardır. Neme lazım, bu 9 kelime onların felaketi olmasın diye hatırlatmada bulunalım dedik.

İşte kadınların kullandığı 9 kelime ve anlamları…

Bir Kadından Bunları Duyarsanız Dikkat Edin

1.İYİ: Mutlaka tartışmanın sonunu getirmek istiyordur. Elbette kendisi haklıdır. Aslında ‘iyi’ demek, “Kes sesini” demenin en temiz halidir. Artık bi’ susun isterseniz…

2.BEŞ DAKİKA: Giyiniyorsa beş dakikayı altıyla çarpmanızı üzerine de birkaç dakika katmanızı öneririz. Beş dakika beş dakikadır ama siz saatinize bakmayın yine de…

3.BİR ŞEY YOK: İşte en en tehlikeli ifadelerden biri! Fırtına öncesi sessizlik desek yeri hani. Bu tartışmanın sonu kötü bitecek, bunu bilesiniz.

4.DEVAM ET: Aslında altındaki mana çok açık ve nettir: “Yaptığın şeyi bitir artık, yapma!”

5.AH ÇEKİYORSA: Üzgünüz ama geri zekalı olduğunuzu anlatmaya çalışıyor.

6.TAMAM, SORUN DEĞİL: Aslında gayet sorun. Bu bir sızlanıştır. Memnuniyetsiz olmuştur bir kere… Ama durumu toparlaması da lazımdır. Size kriz anını sessiz ve derinden gösterir.

7.TEŞEKKÜRLER: Bir kadın teşekkür ediyorsa başınızı mağrur bir şekilde eğip sadece “Bir şey değil” diyin. Uzatmayıni kısa kesin!

8.NEYSE: “Canın cehenneme!!!”

9.ENDİŞELENME, BEN HALLEDERİM: İşte en tehlikeli durumlardan biri daha! Bu ifade, kadının erkeği işe yaramaz bulduğunu ‘kibarca’ açıklar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER