11.2 C
New York kenti
Pazar, Kasım 27, 2022

Boynunuz Yaşınızı Ele Verebilir

Güzellik ve genç kalabilmek bütün kadınların önem verdiği iki ayrıntıdır. Bu sebeple bakımlarına özen gösterirler. Çeşitli bakım yöntemleri kullanan günümüz kadınının yaşını anlamak artık pek mümkün değil. Ancak, kadınların çoğu yüzlerine gereken önemi gösterirken, yüzün tamamlayıcı güzelliği olan boynu unuturlar. Işıl ışıl genç bir cilde sahip bir kadının boynuna bakarak yaşını anlamak mümkün.

Bu nedenledir ki, boyun bakımının ihmal edilmemesi gerekir. Yüze gösterilen önemin daha fazlası boyna gösterilmelidir. Çünkü boyun, hassas deri yapısı özelliği ile deforme olmaya daha yatkındır. Eğer gereken özen gösterilip bakım uygulanmazsa belli bir yaştan sonra sarkmalara, kırışıklıklara maruz kalır. Bakım derken, yapılacak en önemli şey özellikle yatmadan önce besleyici kremlerle nemlendirilmelidir. Çünkü cilt hücreleri uykudayken yenilenir.

Nemlendiriciler dışında her evde mevcut olan doğal yağlardan bakım karışımları oluşturulabilir. Küçük bir tavsiye; yatmadan bir saat kadar önce, portakal yağı, gül yağı ya da limon yağı bir parça pamuğa dökülüp boyun silinip temizlenir. Bu üç yağdan birini kullanmak yeterlidir. Her üçü de doğal cilt temizleyicidir. Ancak kullanmadan önce, bir miktar susam yağı ya da badem yağı ile inceltilmeleri gerekir. Aksi taktirde ciltte tahrişe yol açarlar.

Bu yağlardan biriyle temizlenmiş olan boyna limon suyu sürülür. Cilde iyice yedirilir. Limon C vitamini yüklüdür ve cildi canlandırıcı, sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Limon suyu cilde iyice yedirildikten sonra, susam yağı sürülür. Susam yağı, E vitamini içerir ve bu vitamin cilt onarımı için çok gereklidir. Ayrıca fazla yağlandırmadan cilde bakım yapar.

Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkanır. Besleyici bir nemlendirici sürülür. Bu bakımın her gece yapılması alınacak sonuç açısından önemlidir.

Bakımın yanı sıra uzmanlardan boyun kaslarını geliştirip güçlendiren sarkmayı önleyen basit ve vakit almayan bir boyun egzersizi önerisi de var;

Başınızı iyice geriye doğru atıp, alt dudağınızı üst dudağınızı üzerine getirmeye çalışın.Bu hareket boynun gerilmesini sağlayacaktır. On saniye kadar bu şekilde kaldıktan sonra bırakın. Belli aralıklarla, aklınıza geldikçe üçer kez tekrar edin. Ne kadar çok tekrar edilirse o kadar faydalıdır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER