7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Bir Erkeğin Terkedilme Sebepleri

fft99_mf3160518Bütün erkekler kadın düşkünü değildir tabi. ”Bekarlık sultanlıktır” deyip free takılan erkekler de var. Bu tür erkeklerin yalnız kalma sebepleri belli. Yalnızlıkları, yalnızlığı seçmiş olmalarından kaynaklı. Ve bu tür erkekler, istedikleri zaman bir ilişkiye girebilecek konumdaki erkeklerdir. Yani herhangi bir kadın tarafından seçilmeleri olasıdır.

Ancak, yalnız olmak istemeyip de terslikler yüzünden yalnızlığa mahkum olmuş erkekler de var. Bizim asıl değinmek istediğimiz bu tür erkekler. Yalnızlık adeta kaderleri olmuş bu tipler, bir türlü istedikleri ilişkiyi yakalayamış erkeklerdir. İlişkileri başladıktan bir süre sonra yürümeyen, öyle ya da böyle bir şekilde terkedilen erkekler. Oysa yalnızlık hiç bir zaman kader değildir.

Şimdi bir düşünün. Kadınlarla olan ilişkiniz aslında iyi başlıyor. Bir ilişki kurup flört etmeye başlıyorsunuz. Ama bir süre sonra bu ilişki yürümüyor ve yalnız kalıyorsunuz. Sürekli bu durumu yaşıyorsanız sebeplerini hiç düşündünüz mü? Aşağıda vereceğimiz listeye bir göz atın. Yalnız kalmanızın sebebi listede belirtilenlerden biri olabilir mi?

1- Züğürt müsünüz?; Beş parasız ve işsizseniz kusura bakmayın ama hiç bir kız sizinle flört etmek istemez. Neticede ilişki emek ister. Bol paralar dökerek hediye almasanız bile, sevgilinizi bir yerlere götürmek zorundasınız. İşiniz gücünüz yoksa hangi parayla götüreceksiniz? Ne yazık ki terkedilmeye mahkumsunuz. O halde en kısa zamanda para kazanabileceğiniz bir iş bulmalısınız.

2- Arkadaş Çevreniz mi kötü?; Eğer sürekli kadın kız ayakları yapan, birlikte oldukları insanları aldatan, sürekli kaşı gözü oynayan arkadaşlara sahipseniz, siz ne kadar iyi olursanız olun kısa zamanda ”elvedayı” alır kenara koyarsınız. Ne demiş atalarımız ”bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.” Aynen bu mantıkla değerlendirilir ve terkedilirsiniz. Yapacağınız tek şey, çevrenizden bu kötü arkadaşlarınızı uzaklaştırmak.

3- Yüzeysel misiniz?; Kadınların dış görünüşüyle mi ilgileniyorsunuz? Bir kadınla tanıştığınızın ilk beş dakikasında bütün vücut ölçülerinin profilini mi çıkarıyorsunuz? Öyleyse siz, terkedilmeyi zaten hakediyorsunuz. Hiç bir kadın bön bakışlarını orasında burasında odaklayan erkeklerden hoşlanmaz. Ve onun yanında çok kalmaz. Bu tavrınızı değiştirmediğiniz sürece malesef yalnız kalmaya mahkumsunuz.

4- Utangaç mısınız?; Eğer çok fazla utangaçsanız bir an önce güvensizliklerinizle yüzleşmenizi öneriyoruz. Etrafınızdaki dışa dönük arkadaşlarınızdan taktikler alarak oyunun nasıl oynanması gerektiğini öğrenin. Bu utangaçlığınız yüzünden önünüze çıkan fırsatları artık daha fazla kaçırmayın. Utangaçlıkta alkolün iyi bir dost olduğunu da unutmayın!

5- Fazla mı İyisiniz?; Çok uyumlu, her zaman yardıma hazır ve karşısındakine nazik davranan biri misiniz? İyi ve kibar insan olmak avantajdır ama unutmayın ki, kadınların çoğu kendilerine acı çektiren erkeklerden hoşlanırlar. En iyi erkekler, kadınlara daima yakın arkadaş olarak kalırlar. Kötü bir erkek olmayın tabi ama arada sırada sert davranmanız itibarınızı artıracaktır.

6- Halen Eski Sevgilinize mi Aşıksınız?; Bir ilişkiden çıktıktan sonra yapmanız gereken en doğru hareket geçmişe sünger çekmek ve ilerlemektir. Eski sevgilinizin hatıralarını hiç kimse dinlemek istemez. En iyisi mi siz bir an önce bundan kurtulun. Hem takıntılı olmaya da gerek yok. Daha iyi seçenekleri bu şekilde kaçırıyor olabilirsiniz. Sadece aşın gitsin!

7- Bağlanma Fobiniz mi Var?; Eğer özgürlüğünüze aşırı derecede düşkünseniz bu otomatikman bağlanma fobisine dönüşebilir. Burada sorun biri ile yeterince yakınlık kurmak istememek aslında delice korkmaktır. Neme lazım karşınızdaki kişi size bağlanabilir ve sizinle evlenmek isteyebilir değil mi? Çok kötü! Özgürlüğüne düşkün olmak güzeldir ama fazlası zarar verir. En iyisi mi siz bu fobinizden en yakın zamanda kurtulmaya çalışın. Tüm erkeklerin bir zamanlar yapmış olduğu gibi!

8- Sıkıcı Biri misiniz?; ”Ne diyordun? Pardon dalmışım”. Eğer bu repliklerle çok sık karşılaşıyorsanız size üzücü bir haberimiz var. Acı ama gerçek siz gerçekten sıkıcısınız! Hiç kimse komik olmayan hikayeleri tekrar tekrar dinlemek istemez. Harika bir kediniz olabilir. Ama yeter! Eğer çok konuşuyorsanız , ilgi çekici de olmalısınız. Aksi halde çenenizi kapalı tutmayı öğrenmeye başlasanız iyi olur.

9- İşkolik misiniz?; Kariyer basamaklarında yükselmenizde yanlış bir şey yok tabiki. Ancak işe olan fazla düşkünlüğünüz sizi sosyal aktivitelerden alıkoyuyorsa işte orda durmanız gerekiyor. İş, kariyer, para bir yere kadar. ‘Evdeki Huzur Mutluluk Budur’

10- İtici misiniz?; Girdiğiniz ortamlarda sürekli birilerinin lafını keserek, kimseye laf düşürmeyen biri misiniz? Ya da ortamda en komik kişinin siz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Özel biri değilsiniz bunu unutmayın. Bir an önce kendinizi olduğunuz gibi kabul edip, başka insanları da dinlemeyi öğrenmediğiniz sürece, kusura bakmayın terkedilmeye mahkumsunuz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER