18 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Bir Erkeğin Cüzdanıyla İlgili 6 Önemli Sır

para_cuzdan1Erkekler her ne kadar garip varlıklar olsa da anlaşılmaz değildirler. Onların nasıl yapıda biri olduğunu ve karakterlerinin nasıl olduğunu çözmek çok zor bir şey değil. Bazı hareketlerinden ve sergiledikleri tavırlardan gerçek karakterlerini anlamak mümkün.

Para konusundaki tavırları da erkeklerin karakterini ele veren unsurlardandır. Çünkü para, erkekler için bir güç ifadesidir. Bu nedenle parayı taşıma şekillerinden yola çıkılarak kişilik yapıları hakkında fikir sahibi olunabilir.

Uzmanlar, erkeklerin parayı taşıma ve kullanma tarzlarına göre değişik karakter yapısına sahip olduklarını söylüyor. Erkeğin cüzdanıyla ilgili 6 davranışa bakarak onun ne yapıda biri olduğunu tesbit etmenin zor olmadığını belirtiyorlar. İşte erkeklerin cüzdanlarıyla ilgili 6 davranış biçim…

1- İlk İzlenim; psikolog David Sharpley, bir erkeğin tasarım bir cüzdan taşımasının onun statülü biri olduğunun göstergesi olduğunu, ancak parlak derili ve üzerinde isminin baş harfi bulunan bir cüzdan taşıyanların ise özgüven sorunu yaşıyor olabileceklerini belirtiyor. Deri, vintage bir cüzdan, kendisiyle barışık ve halinden memnun biri olduğunu gösterir. Açık renkler dışa dönüklüğün göstergesi iken, siyah ağırlığı ve sakinliği yansıtır.

2- Tomarla Nakit Para; Kadınlar genel olarak ihtiyaçlarını karşılayabilen paralı erkeklerden hoşlanırlar. Bu nedenle, bazı erkekler parayı kadınları tavlama yöntemi olarak kullanırlar ve çantalarında kredi kartı yerine tomarla para taşırlar. Cüzdanında gösteriş için tomarla para taşıyan biri zengin olabilir belki ama yine de karakteri üzerinde düşünmek lazım.

3- Fotoğraflar; Kadınlar genellikle cüzdanlarında aile fertleri ile arkadaşlarının fotoğraflarını taşırlar. Bu onlar için çok olağan bir davranış. Ancak bir erkek cüzdanında erkek arkadaşlarının fotoğraflarını taşıyorsa tercihleri ve karakteri konusunda soru işaretleri var demektir.

“Eğer aile fertlerinin fotoğraflarını taşıyorsa, bu, insanlarla sıcak bağlar kurmaktan hoşlandığı ve bu bağı çevresiyle paylaşmak istediği anlamına gelir. Ancak cüzdanı izci kampından kalma fotoğraflarla doluysa, çocukluğunu henüz atlamadığını düşünebilirsiniz” diyor Sharpley.

4- Prezervatif; Genel olarak kadınların bir çoğu korunmaya özen gösteren erkeklerle birlikte olmayı severler. Ancak, cüzdanında prezervatif taşıyan bir erkek biraz olağan dışıdır. Bazı soru işaretleri bırakır. Aşırı sorumluluk sahibi birimidir? yoksa iddialı biri mi? Ama ne olursa olsun yine de yanında prezervatif bulundurması onun sorumluluk sahibi biri olduğunun göstergesidir.

Sharpley “Biriyle beraber olma şansını artırmak istiyor olabilir”diyerek başka bir boyuta dikkat çekiyor:”Cüzdanında prezervatif taşıyan erkek, bir adım sonrasını planlayan ve hayattan ne istediğini bilen biridir”.

5- Kredi Kartları; Para bir ilişkinin ayakta kalmasını sağlayan en önemli ayaklardan biridir. Para harcama tarzlarınızın uyumlu olması önemlidir.Örneğin; birkaç kredi kartına sahip kişilerin, bir veya iki karta sahip kişilere göre daha fazla para harcamaları normaldir. Tabii önemli olan o plastiklerin ardındaki borcun miktarıdır… Yine de eğer sadece bir-iki kart taşıyorsa, büyük ihtimalle parasını kontrol etmeyi bildiği düşünülebilir.

6- Fişler; Sharpley: “Eğer cüzdanı biriken fişler yüzünden kapanmayacak hale gelmişse,hayata karşı rahat bir tutum içerisinde olduğu söylenebilir ancak çok düzensiz biri olma ihtimali de yüksektir” diyor ve ekliyor: “Bunları,işyerine harcamalarını beyan ederken kullanıyor da olabilir. Eğer üzerine bir numara yazacak bir parça kağıt bile olmayan düzenli bir cüzdanı varsa, bu da güvenlik ve kontrole çok önem verdiğini gösterir.”

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER