19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Bir Erkeği Nasıl Yönlendirebilirsiniz?

mutlu_cift_evlilik_mklErkekleri yönlendirmek kavramı kulağa pek hoş gelmese de ilişkilerde bu çoğu zaman gerekiyor. Erkekler çocuk ruhlu ve genelde vurdum duymaz varlıklar oldukları için yapmaları gerekeni söylemeden yapma yeteneğine sahip değildirler. Belki bu yazı bir çok erkeği kızdıracak ama, kızan erkeklerin kendilerini bir gözden geçirmelerini tavsiye ederiz. Kabul etseler de etmeseler de her erkeğin bir kadın yönlendirmesine ihtiyacı muhakkak vardır.

Tahmin edeceğiniz gibi erkekler yönlendirilmekten pek hoşlanmazlar. Ancak yönlendirilmeden de bazı şeyleri düşünmeleri mümkün olmaz. O zaman bir tek çare kalıyor. Evinizdeki erkeği çaktırmadan yönlendirmek. Çaktırmadan her istediğinizi yaptırmak. Uygun yöntemler kullanabildiğiniz taktirde, bir erkeği istediğiniz gibi yönlendirip, istediğiniz her şeyi kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı…

– Mesajınızı açıkça iletin

Eşinizden bir şey isteyeceksiniz ama ısrarla siz bir şey söylemeden, onun sizin aklınızı okumasını bekliyorsunuz. Yanlış! İsteklerinizi söylemeyince ne istediğinizi bilemediği için onu sorumlu tutamazsınız. Örneğin, birlikte daha sık dışarı çıkmak istiyorsunuz. “Beraber hazırlanıp, güzel kıyafetlerimizi giyerek dışarı çıktığımızda seni daha çok seviyorum” diyerek ona, duygularını incitmeden, mesajınızı olumlu bir şekilde iletmiş olursunuz.

– Olumlu cümle kurun

İsteklerinizi gerçekleştirmesi için ona karşı olumlu bir dil kullanmalısınız. Örneğin bulaşıkları makineye yerleştirmesini istiyorsunuz ama bir taraftan da bu işi tam olarak beceremeyeceğini düşünüyorsunuz. Bu durumda, ona karşı “Bırak, ben yapayım, zaten beceremiyorsun” gibi bir azar tonu takındığınızda üzerine düşen işi hiç yapmak istemeyecektir. Oysa nasıl olursa olsun o işi yapmasını sağlamalı ve bundan dolayı onu övmelisiniz. Zamanla doğru biçimde yapmayı öğrenecektir.

– Onu ödüllendirin

Erkekleri, istediğiniz gibi davrandıkları zaman ödüllendirirseniz istediğinizi yaptırabilirsiniz. Diyelim ki onun en sevdiği böreği pişirdiniz. Bu böreği bir ödül olarak kullanmayı akıl etmelisiniz. Önce evin toparlanıp temizlenmesi gerektiğini söylemek için “Hadi, birlikte ev işlerini halledelim, sonra sürpriz yiyecek var!” diyebilirsiniz. Bu durumda birlikte ev işlerini bitirdiğinizde ona sevdiği böreği sunma görevi size düşer.

– Onu övün

Erkekler egolarının şişirilmesinden hoşlanırlar. Ona bir şey yaptırmak istediğinizde uygulayacağınız taktik, o işin harika bir şekilde üstesinden geleceği konusunda onu överek, kendine güven duymasını, kendini o işi yapabilecek güç ve yetenekte hissetmesini sağlamak olmalı. Her ne kadar gerçekte böyle olmadığını düşünüyor olsanız da… (Hanımlar, bu, aramızdaki küçük sır, unutmayın!) Mesela, “Senin masajınla kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum, parmakların beni iyileştiriyor” dediğinizde kendini bir masaj ustası gibi hissedebilir ve aslında hiç yapmak istemese de ‘şifalı’ parmaklarını kullanmak isteyebilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER