2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Beylere Özel Saç Uzatan Lavanta Kürü

dSaçların yeterince uzamaması kadınlar gibi erkeklerin de en çok yakındığı konulardan biridir. Herkes saçını uzatıp değişik şekiller vererek kullanmak ister. Ancak çevresel etkenler yüzünden her zaman istenilen uzunluk elde edilemeyebilir. Erkeklerin saçlarının uzaması kadınlara göre daha zordur. Çünkü erkekler, kendilerine kadınlar kadar özen göstermezler.

Saçını uzatmak isteyip başarılı olamayan erkeklere İbrahim Saraçoğlu’ndan, biri içilen, diğeri saça sürülen olmak üzere 2 kür sunmak istiyoruz. Kadınların da kullanabileceği bu kürler, bir çok erkek tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır.

Erkeklere özel saç uzatan lavanta kürleri;

1-İçilen Lavanta kürü;

Malzemeler

1.5 su bardağı su
bir tutam kurutulmuş lavanta

Hazırlanışı

Lavantayı, suyun içine atıp ocağa koyarak, kaynayana yakın yani kaynatmadan ocaktan indirilir. 4-5 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Sonra süzülür, 15 gün boyunca her akşam bir çay bardağı içilir. 15 günden sonra haftada 3-4 kez içmek yeterlidir. Yemekten en az 2 saat sonra içilmesi ve her gün taze olarak hazırlanması etkisinin artması açısından önemlidir.

2-Saça sürülen lavanta kürü;

Malzemeler

3 bardak su
1 tatlı kaşığı kurutulmuş lavanta

Hazırlanışı

3 bardak su kaynatılır. Kaynamaya başladıktan sonra lavanta içine atılır. 5 dakika daha kaynatılır. Daha sonra 10 dakika demlenmeye bırakılır. Her banyodan sonra saça sürülür ve 30 dakika bekletildikten sonra durulanır.

Kürlerin düzenli olarak uygulanması sonucunda saç dökülmesi durur, saçlar yıpranmaz ve çok çabuk uzar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER