19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Beyin Gücününüzü Kullanarak Hastalıkları Şaşırtın

EEG11Beynimizin gücüyle neler yapabileceğimizi keşfetmiş olsaydık, hayatımızdaki bir çok sorunu beyin gücümüzle halledebilirdik. Bilim adamları beynimizi kullanarak yaşantımızdaki bir çok şeyin üstesinden gelebileceğimizi, hayatımızın akışını bile değiştirebileceğimizi söylüyorlar. Bunlardan biri de sağlık.Bilim adamlarının söylediğine göre beyin gücümüzü kullanarak pek çok hastalığın üstesinden gelebilmemiz mümkün.

Bir çoğumuz beyin gücümüzü kullanabileceğimizin farkında değiliz muhakkak. Oysa hastalıklara cevap verecek bir doktorun beynimizde gizli olduğunu yine bilim adamları söylüyorlar. Beynimizi daima pozitif söylemlere ve pozitif telkinlere şartlandırarak hastalıklarda umulmadık iyileşmeler yaşanabileceğinden bahsediyorlar.

Peki beyninizdeki bu doktoru nasıl harekete geçirecekseniz? İşte beyninizdeki doktoru harekete geçirmenin 5 yolu…

Kesik, çürük ve sıyrıklar: İyileşme hızınızı 1 gün kadar hızlandırmak istiyorsanız bize kulak verin. Düşmanca davranış ve tavırlar vücudun kendi kendini iyileştirmesini baltalıyor. Uzmanlar pozitif tavırların, vücudun hücre yenilemesini hızlandıran ‘sitokin’ adlı maddeyi tetiklediğini belirtiyor.

Tedavi: Arkadaşlarınıza güzel bir akşam yemeği hazırlayarak onları şaşırtın ya da uzun zamandır aramadığınız anneannenizi arayıp hatırını sorun. Kendinizi iyi hissederek yaptığınız her hareket, iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.

Kalp hastalığı: Kötümserlikten uzak durmak işinize yarayabilir. Yapılan testlerde iyimserlik oranı %55’in üstünde çıkan erkeklerin kalp krizi risklerinin diğerlerinden çok daha düşük olduğu ortaya çıktı.

Tedavi: Hayatınızda neler için kendinizi minnettar hissettiğinizi bir düşünün. Sahip olduklarınızı düşündükçe, artık sahip olamadığınız şeylerin moralinizi o kadar da bozamadığını fark edeceksiniz. Minnettarlık iyimserliği tetikleyen bir duygudur ve bu da kesinlikle kalbinizin ihtiyaç duyduğu yegâne şeydir.

Kas sakatlanması: İyileşme sürecinizi hızlandırmak için kendinizi antrenman yaparken hayal edin. Araştırmalar bicepslerini çalıştırdıklarını hayal eden erkeklerin kollarının diğerlerinden %13 daha hızlı geliştiğini de ortaya çıkardı. Denemeye değer, değil mi?

Tedavi: Sakatlamış olduğunuz kasınızı kullanarak egzersiz yaptığınızı görsel bir şekilde kafanızda canlandırmaya çalışın. Hareketi hayal ederken, kasınızı ne kadar zorladığınızı, nasıl büktüğünüzü ve egzersiz sırasında nasıl hissettiğinizi de düşünün. Yani, ne kadar detaylı bir canlandırma yaparsanız o kadar başarılı olursunuz!

Yorgunluk: Uzun yolda otomobil kullanırken dikkatiniz dağılmasın diye kullandığınız radyo dinleme taktiğini, yorgunluktan kurtulmak için de deneyebilirsiniz. Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre; müzik, vücudun rahatlamasını sağlarken bir yandan da üzerinizdeki mahmurluğu alıyor ve dikkatinizi toplamanıza yardımcı oluyor.

Tedavi: MP3 çalarınızı yanınızdan ayırmamaya çalışın. Dinlediğiniz müziğin türü önemli değil. Yeter ki sizi canlandırmaya yetsin. Ne demişler, müzik ruhun gıdasıdır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER